Skambūs Glazgo konferencijos pažadai lieka neišpildyti – miškai toliau kertami

Sustabdyti miškų naikinimą buvo vienas svarbiausių įsipareigojimų, kurį prisiėmė valstybės, dalyvavusios pernai Glazge įvykusiose tarptautinėse derybose klimato kaitos klausimais, tačiau nematyti įrodymų, kad 2021 metais būtų buvę pasiekta pažangos, teigiama ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje.
Klimato kaita
Klimato kaita / 123RF.com nuotr.

Vašingtone įsikūrusios tyrimų grupės „Pasaulio išteklių institutas“ („World Resources Institute“) metinėje ataskaitoje teigiama, kad 2021 metais atogrąžų regionai prarado 9,3 milijono akrų sengirių.

Dėl to į atmosferą išmesta 2,5 milijardo metrinių tonų anglies dioksido, arba maždaug 2,5 karto daugiau nei Jungtinėse Valstijose kasmet išmeta lengvieji automobiliai ir lengvieji sunkvežimiai.

Brazilijai tenka didžiausia miškų nuostolių dalis – daugiau nei 40 procentų visų tais metais iškirstų miškų, po to seka Kongas ir Bolivija.

Bendrai pernai buvo iškirsta 11 procentų mažiau miško, palyginti su 2020-aisiais, tačiau maždaug tiek pat, kiek buvo iškirsta 2018 ir 2019 metais.

Rodas Tayloras, „Pasaulio išteklių instituto“ pasaulinės miškų programos direktorius, teigė, kad praktiškai vienodas miškų kirtimo lygis per pastaruosius ketverius metus nėra gerai „klimatui, rūšių išnykimo krizės suvaldymui ir daugybės miškuose gyvenančių bendruomenių ateičiai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis