Straipsnyje pažymima, kad Ukraina gauna modernių ir veiksmingų ginklų, kurie jau pakeitė padėtį mūšio lauke – Ukrainos ginkluotosios pajėgos dabar gali kryptingai smogti svarbiems Rusijos kariuomenės taikiniams, esantiems toli nuo fronto linijos. Tačiau naudojant šiuos ginklus susiduriama su daugybe problemų.
„Dabartinis metodas, kai kiekviena šalis dalimis perduoda po vieną ginklų bateriją, greitai tampa logistiniu košmaru Ukrainos pajėgoms, nes kiekvienai baterijai reikia atskiros apmokymo, priežiūros ir logistikos sistemos“, – leidiniui sakė Karališkojo jungtinės ginkluotės instituto Londone atstovai.
Ukraina šiuo metu gauna visą puokštę skirtingos ginkluotės: M777 iš JAV, Australijos ir Kanados, savaeiges haubicas „Ceaser“ iš Prancūzijos, savaeiges haubicas „Panzerhaubitze 2000“ iš Vokietijos, savaeiges haubicas M109 iš JAV ir savaeiges haubicas „AHS Krab“ iš Lenkijos. Visos šios sistemos turi nedaug ką bendro, net jų šaudmenys nėra tarpusavyje pakeičiami, kaip turėtų būti. NATO ne kartą bandė standartizuoti šaudmenis, tačiau net ir Aljansui tai padaryti pavyko tik ribotai.
„Ukrainai ne tik buvo suteikta įvairių rūšių ginklų. Jos ginkluotosios pajėgos taip pat turi išmokti, kaip elgtis su vakarietiškais ginklais ir juos prižiūrėti“, – sakė „RAND Corporation“ vyresnysis gynybos analitikas Scottas Bostonas.
Šis sudėtingumas – tai kompromisas siekiant geresnių rezultatų, sakė į atsargą išėjęs generolas leitenantas Benas Hodgesas, buvęs JAV kariuomenės vadas Europoje, dabar dirbantis Europos politikos analizės centre. „Norint pasiekti aukštesnį Vakarų sistemų pajėgumų lygį, reikia tam tikro sudėtingumo lygio, kuris apima hidrauliką, elektroniką, ginklų sistemas ir šaudmenis, reikalingus papildomam tikslumui ir nuotoliui pasiekti“, – sakė jis.
Karinis ekspertas Jackas Watlingas savo komentare leidiniui pridūrė, kad problemų sąrašas toli gražu nėra baigtinis, pavyzdžiui, skiriasi šovinių kalibras – nuo 39 iki 52, skiriasi ginklų dalys, techninės priežiūros reikalavimai, užtaisymo mechanizmai ir užtaisai, sistemos eksploatavimo ir priežiūros mokymo reikalavimai, visiškai skirtingos dalių tiekimo grandinės. O visa tai kelia chaosą logistikoje.