Škotijos pirmosios ministrės vyras atsistatydina, kilus ginčui dėl narystės partijoje

Škotijos pirmosios ministrės Nicolos Sturgeon vyras šeštadienį atsistatydino iš valdančiosios Škotijos nacionalinės partijos (SNP) vadovo pareigų, kilus ginčui dėl partijos narių skaičiaus.
Nicola Sturgeon su vyru Peteriu Murrellu
Nicola Sturgeon su vyru Peteriu Murrellu / AFP/„Scanpix“ nuotr.

58 metų Peteris Murrellas, SNP vykdomasis pareigūnas, pasitraukia, praėjus mėnesiui po netikėto N. Sturgeon atsistatydinimo iš Škotijos pirmosios ministrės posto.

„Atsakomybė už SNP atsakymus į žiniasklaidos užklausas dėl mūsų narių skaičiaus tenka man, kaip administracijos vadovui“, – sakė P. Murrellas.

„Nors nebuvo jokio tikslo suklaidinti, sutinku, kad taip nutiko. Todėl nusprendžiau patvirtinti savo ketinimą nedelsiant atsistatydinti iš generalinio vadovo pareigų“, – sakė jis.

P. Murrellas atsistatydino po to, kai penktadienį iš pareigų pasitraukė SNP komunikacijos vadovas, paaiškėjus, kad jam buvo liepta paneigti pranešimus, jog SNP neteko 30 000 narių.

Partija buvo priversta patvirtinti sumažėjusią mokamos paramos dalį po to, kai trys kandidatai, besivaržantys užimti N.Sturgeon vietą, paprašė P. Murrello paskelbti šią informaciją.

SNP ketvirtadienį patvirtino, kad narių sumažėjo nuo 103 884 žmonių 2021 metais iki 72 186 vasario 15 dieną.

P. Murrellas SNP vadovavo beveik 25 metus. Jis ir N. Sturgeon susituokė 2010 metais Glazge.

Vasario mėnesį N. Sturgeon pareiškė, kad jai trūksta jėgų tęsti darbą ir kad ji atsistatydins po aštuonerių metų vadovavimo.

Nesutarimai dėl lyčių reformos

N.Sturgeon buvo partijos lyderė ir Škotijos pirmoji ministrė nuo 2014 metų.

Tačiau ji sulaukė didžiulio pasipriešinimo po to, kai prastūmė teisės aktą, leidžiantį visiems vyresniems nei 16 metų asmenims keisti lytį be medicininės diagnozės.

Pagal šį įstatymą vienam prievartautojui, kuris po apkaltinamojo nuosprendžio iš vyro tapo moterimi, būtų buvę leista atlikti laisvės atėmimo bausmę tik moterims skirtoje įkalinimo įstaigoje.

Kilus triukšmui dėl prievartautojo bylos, JK vyriausybė pasinaudojo precedento neturinčia veto teise ir užblokavo SNP pasiūlytą įstatymą.

N.Sturgeon taip pat pasisakė už Škotijos nepriklausomybės referendumą, teigdama, kad po 2016 metais visoje JK įvykusio „Brexito“ referendumo, po kurio Jungtinė Karalystė išstojo iš Europos Sąjungos, turėtų būti sudarytos sąlygos iš naujo paklausti rinkėjų nuomonės dėl Škotijos nepriklausomybės.

Tačiau JK vyriausybė atmetė šį argumentą, o lapkričio mėnesį Britanijos Aukščiausiasis Teismas palaikė Londono pusę, todėl SNP neturi aiškaus plano, kaip pasiekti nepriklausomybę per balsavimą.

Trys kandidatai, pretenduojantys užimti N. Sturgeon vietą, yra dabartinė finansų ministrė 32 metų Kate Forbes, sveikatos apsaugos ministras 37 metų Humza Yousafas ir buvusi ministrė Ash Regan.

Naujasis lyderis turi būti paskelbtas kovo 27 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs