„Rytoj apsilankysiu Briuselyje, kad išdėstyčiau Škotijos poziciją ir interesus“, – sakė N.Sturgeon Škotijos parlamentui.
„Visame tame esu pasiryžusi, visiškai pasiryžusi išsaugoti Škotijos ryšius ir vietą Europos Sąjungoje“, – pridūrė ji.
Politikė paprašė parlamento suteikti jai oficialų mandatą vesti tiesiogines derybas su Europos Sąjungos institucijomis Briuselyje.
N.Sturgeon dar sakė rengianti teisės aktus naujam nepriklausomybės referendumui, kad pastarasis būtų surengtas tuo laikotarpiu, kai Britanija tikėtinai derėsis dėl išstojimo iš Europos Sąjungos.
„Rengsime teisės aktus dabar“, – sakė ji.
Tačiau ji pabrėžė, kad Škotija svarsto skirtingus variantus ir tebėra „neištirtoje teritorijoje“.
20104 metų referendume škotai balsavo prieš nepriklausomybę, bet antradienį N.Sturgeon tvirtino, kad po to atsirado „labai realių ir materialių pokyčių Škotijos aplinkybėse“.
Jai kalbant, prie parlamento rūmų mitingavo šimtai narystės ES šalininkų.
„Norime pranešti Briuseliui, kad mes norime pasilikti“, – sakė 33-ejų Joana Barrett, vaikų labdaros darbuotoja.
48-erių Richardas Tayloras, kompiuterių technikas pasakė esąs „labai stipriai nusiteikęs už Škotijos pasilikimą Europos Sąjungoje“.
O apie galimybes Škotijai tapti nepriklausoma jis pasakė, kad tokie „šansai sustiprėjo“.
N.Sturgeon antradienį taip pat pasmerkė „lyderystės vakuumą“ Londone ir paragino Jungtinės Karalystės vyriausybę susiimti.
„Dabartinė situacija reikalauja aiškumo, principingumo ir tikslingumo – trumpiau tariant, lyderystės. Būtent todėl Vestminsteryje susidaręs vakuumas yra toks nepriimtinas“, – kalbėjo N.Sturgeon.