„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Slaugytoja: keista matyti dūstantį, bet COVID-19 neigiantį pacientą

Labai keista matyti pacientą, kuris vos gaudo kvapą, bet tuo pat metu neigia, kad COVID-19 egzistuoja, „The Guardian“ rašo vienos Australijos didmiesčio Sidnėjaus ligoninės intensyvios priežiūros skyriuje dirbanti slaugytoja. Ji taip pat teigė, kad tarp pacientų – vis daugiau jaunų žmonių.
Medikai Sidnėjuje
Medikai Sidnėjuje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Darbas ir taip labai intensyvus, bet per pandemiją pasiekėme naują lygį“, – rašo slaugytoja ir priduria, kad antroji epidemijos Australijoje banga labai skiriasi nuo pirmosios.

Visų pirma, ligoninių darbuotojai ne tik saugosi užkrato kaukėmis ar pirštinėmis, bet ir yra pasiskiepiję nuo koronaviruso. Be to, dalis net į ligonines patenkančių žmonių netiki nei virusu, nei vakcinomis.

„Mačiau jau daug žmonių, kurie vieni kitus ramina, kad ši atmaina nėra pavojingesnė gyvybei. Tai tiesa, bet ji daug užkrečiamesnė, o tai reiškia daugiau infekcijų ir daugiau darbo medikams“, – teigia specialistė.

Jos ligoninėje intensyvios priežiūros skyrius per antrąją bangą užsipildė kur kas greičiau nei per pirmąją. Ir jei pernai daugiau pacientų buvo 60 metų ir vyresni, tai šiais metais atkeliauja nemažai į trečiąją ar ketvirtąją dešimtį įžengusių žmonių.

Sidnėjuje abiem vakcinos nuo koronaviruso dozėmis jau yra pasiskiepiję 80 proc. 16 metų ir vyresnių gyventojų.

„Kadangi visuomenėje daugėja atvejų, priimame daugiau pacientų. Tiesa, tuo pat metu reguliariai atvežami nuo kopėčių nukritę senjorai, perdozavę asmenys. Mūsų sveikatos apsaugos sistemai vėl tenka didžiulis krūvis“, – pasakojo slaugytoja.

Jos teigimu, nerimo dėl situacijos medikų veiduose daug: „Bet dar keisčiau rūpintis COVID-19 sergančiu pacientu, kuris netiki, kad koronavirusas egzistuoja.“

„Keista stebėti asmenį, kuris nori pabėgti iš ligoninės, keikia slaugytojus ir gydytojus, bet prisėda ant grindų ir gaudo orą, nes jo plaučiuose siaučia citokinų audra. Pasiteiravus, ar reikia papildomo deguonies, pagalbą jis priima. Atgauna kvapą.

Ir vėl bando pabėgti. Dar vienas pacientas, kuriam jau buvo vėdinami piliečiai, mums toliau aiškino, kad COVID-19 neegzistuoja – kai tik atgavo sąmonę“, – teigė moteris.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sidnėjuje – protestai prieš karantiną
AFP/„Scanpix“ nuotr./Sidnėjuje – protestai prieš karantiną

Ji pabrėžė, esą tokių atvejų ir nuomonių labai nemažai, o yra žmonių, kurie vartoja tiek daug netikros informacijos, kad juos įtikinti nė neverta bandyti.

„Tokia būklė turi pavadinimą – kognityvinis disonansas. Daug žmonių nėra apsisprendę, ką jie mano, nes nežino, kuo tikėti.

Du mano daugiabučio gyventojai man išreiškė būtent tokias abejones – kad yra per daug skirtingos informacijos. Paaiškinau jiems, kad virusas tikras ir kad vakcinos yra stebuklas. Dabar abu jie jau pasiskiepiję“, – tvirtino slaugytoja.

Sidnėjus ir kiti didžiausi Australijos miestai kelis mėnesius gyveno karantino sąlygomis. Tačiau dalis ribojimų Sidnėjuje nuo pirmadienio švelninami, o mokiniai grįžo į švietimo įstaigas.

Taip elgiamasi dėl to, kad abiem vakcinos nuo koronaviruso dozėmis jau yra pasiskiepiję 80 proc. 16 metų ir vyresnių gyventojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs