„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Slovakija sukilo dėl pabėgėlių krizės: „Mes nesilenksime prieš Prancūziją ir Vokietiją“

Slovakijos premjeras Robertas Fico pareiškė, kad jo šalis nepasiduos Vokietijos ir Prancūzijos spaudimui sutikti su privalomomis migrantų priėmimo kvotomis, kai Europos Sąjunga pristatė planus perskirstyti 160 tūkst. pabėgėlių tarp bloko narių.
Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico
Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Slovakija ir kitos rytinės ES šalys, kurios visos tebėra gana homogeniškos rasių, religijų ir etniniu atžvilgiu, buvo kritikuojamas Vakarų Europos galiūnių, tokių kaip Prancūzija ir Vokietija dėl savo nenoro priimti žmonių, pabėgusių nuo konfliktų Artimuosiuose Rytuose, Azijoje ir Afrikoje.

„Kai Vokietija arba Prancūzija kažką pasako, mes neturėtume nusilenkti ir kartoti tą patį. Mes irgi turime savo nuomonę“, – žurnalistams trečiadienį sakė R.Fico.

Jis pasisakė po to, kai Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris pristatė didelį planą, turintį padėti išspręsti migrantų krizę, numatantį privalomas kvotas, pagal kurias ES šalys pasidalytų prieglobsčio ieškančius žmones, atvykusius į Bendrijos pietines šalis, kurioms tenka didžiausia šio antplūdžio našta.

Pagal tą planą Slovakija turėtų priimti 1 502 pabėgėlius iš maždaug 120 tūkst. šiuo metu esančių Graikijoje, Vengrijoje ir Italijoje. Vokietija priimtų 31 443, o Prancūzija – 24 031 pabėgėlį – daugiausiai iš ES šalių.

J.-C.Junckeris taip pat ragino ES palaikyti ankstesnį planą, pagal kurį buvo numatoma perkelti dar 40 tūkst. pabėgėlių. Slovakija pagal jį turėtų priimti 785 žmones, bet Bratislava apsiėmė įsileisti tik 100.

„Sakome „ne“ privalomoms kvotoms. Nenoriu vieną dieną atsibusti ir rasti šioje šalyje 50 tūkst. žmonių, apie kuriuos nieko nežinome“, – trečiadienį sakė R.Fico.

„Sakome „ne“ privalomoms kvotoms. Nenoriu vieną dieną atsibusti ir rasti šioje šalyje 50 tūkst. žmonių, apie kuriuos nieko nežinome“, – trečiadienį sakė R.Fico.

„Nenoriu prisiimti atsakomybės dėl jokio išpuolio, kuris gali būti įvykdytas vien dėl to, kad mes į kažką nepakankamai atsižvelgėme. Kalbame apie saugumo grėsmes, susijusias su migracija“, – pridūrė jis.

„Slovakijos vyriausybė pasiruošusi prisidėti prie išorinių Europos Sąjungos sienų apsaugos – lėšomis, karinėmis pajėgomis arba kokia nors kitokia pagalba“, – aiškino premjeras.

Liepą Slovakija sutiko laikinai priimti 500 migrantų, pasiprašiusių prieglobsčio Austrijoje.

Praeitą mėnesį Slovakijos vidaus reikalų ministerija nurodė, kad šalis suteiks prieglobstį 200 sirų krikščionių, sakydama, kad norima priimti tik krikščionių tikėjimą išpažįstančius žmones.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų