Teisingumo ministrė iš valdančiajai koalicijai priklausančios partijos „Most-Hid“ („Tiltas“) taip pat apkaltino premjerą Robertą Fico, esą jis skleidžia sąmokslo teorijas. Tokia vieša kritika atspindi tikėtiną įtampą pačiame ministrų kabinete.
Šalies prezidentui Andrejui Kiskai paraginus iš esmės pertvarkyti vyriausybę arba skelbti pirmalaikius rinkimus, R.Fico pirmadienį prabilo apie „bandymą visiškai destabilizuoti mūsų valstybę“.
Premjeras taip pat kėlė klausimą, kodėl A.Kiska praėjusiais metais buvo privačiai susitikęs Amerikos milijardieriumi George'u Sorosu, ir pavadino šį verslininką abejotinos reputacijos žmogumi.
Tai paskatino įsikišti teisingumo ministrę Lucią Žitnanską, kuri pareiškė, kad R.Fico „skleisdamas sąmokslo teorijas nusitaikė į žemiausius žmonių instinktus“.
Žurnalistas Janas Kuciakas buvo nužudytas tuo metu, kai rengėsi paskelbti straipsnį apie įtariamus aukštų pareigūnų korupcinius ryšius su italų mafija.
Praėjusią savaitę daugelyje Slovakijos miestų nužudyto žurnalisto atminimas buvo pagerbtas gedulingais budėjimais ir protestais prieš korupciją. Dar viena demonstracija yra numatyta penktadienį.
„Šiandien aišku, kad ministras pirmininkas Robertas Fico ir vidaus reikalų ministras Robertas Kalinakas nepuoselėja vertybių, už kurias mūru stoja tūkstančiai žmonių Slovakijoje ir visame pasaulyje“, dalyvaujančių demonstracijose prieš korupciją, pirmadienį pareiškė protesto organizatoriai.
27 metų J.Kuciako ir jo bendraamžės sužadėtinės Martinos Kusnirovos kūnai su šautinėmis žaizdomis buvo aptikti vasario 25 dieną poros namuose Velka Mačos mieste, esančiame už 65 km į rytus nuo sostinės Bratislavos.
Policija nurodė, kad šis nusikaltimas „veikiausiai susijęs su žurnalisto vykdytu tyrimu“. Po J.Kuciako mirties jo darbdaviai paskelbė šio tyrimo medžiagą.
Pareigūnai praėjusią savaitę sulaikė kelis J.Kuciako straipsnyje paminėtus italų verslininkus, bet dėl įkalčių stokos juos paleido.