D.Germanovas rugpjūčio 10-osios vakarą buvo sulaikytas Nugalėtojų prospekte. Jis stovėjo „solidarumo grandinėje“, o kai į protesto vietą atvyko OMON pareigūnai, vyras jiems nesipriešino – pakėlė rankas į viršų, nesiginčijo ir nekibo niekam į atlapus.
D.Germanovas teigė kad net neprisiminė, kodėl vykdamas į protestą rugpjūčio 10-osios vakarą nutarė prie savo dviračio prisisegti kamerą. Kamera buvo nedidelė, tad tikėtina, kad pareigūnai jos tamsoje nepastebėjo, tad ji veikė toliau. Kai sulaikyti protestuotojai buvo išvežti į Okrestino izoliatorių, Denisas suprato, kad reikia kažką daryti.
„Atsegiau kamerą ir ją įsidėjau į kojinę. Jei kamera būtų buvusi rasta, mane būtų nužudę, – kalba 48 metų amžiaus minskietis. – Mums liepė išsitraukti raištelius iš batų, sudėti visus savo daiktus į tam skirtą talpą, buvo prietema. Tuomet dantimis ištraukiau kameros baterijas, sudėjau savo žiebtuvėlį, cigaretes, raktus, kamerą. Kai po keturių dienų mane paleido, atėjau susirinkti daiktų į izoliatorių, ten buvo ir kamera.“
Garsus, kuriuos girdėjo mušant žmones, Denisas pavadino laukiniais.
D.Germanovo nufilmuotame vaizdo įraše matosi, kaip OMON pareigūnai savo furgonėlyje muša sulaikytus asmenis. Vienas iš sulaikytųjų tvirtina iš darbo ėjęs namo, tačiau iš pareigūnų sulaukė keiksmažodžių ir smūgių.
D.Germanovas taip pat patyrė pareigūnų smurtą. Vyras planuoja kreiptis į teisėsaugą dėl patirtų sužeidimų ir OMON elgesio.
Portalas Tut.by šį vaido įrašą nusiuntė Minsko miesto vykdomojo komiteto Vidaus reikalų departamentui (GUVD) ir Generalinei prokuratūrai.
„Mes neturime teisės komentuoti savo tarnautojų veiksmų. Jeigu pilietis nesutinka su milicijos pareigūnų veiksmais, jis gali kreiptis į Tyrimų komitetą arba prokuratūrą“, – teigė Minsko GUVD atstovė Natalija Ganusevič.