Frankfurto oro uoste antradienio rytą nenusileido 139 turėję nusileisti, o nepakilo 136 turėję kilti lėktuvai. Oro uostas įprastu režimu pradėjo veikti 9 val. Grinvičo laiku, tačiau keleiviai ir toliau įspėjami dėl galimų skrydžių vėlavimų, praneša BBC interneto svetainė.
Skrydžius vieną po kito atšaukiančios Vokietijos oro linijos ragina keleivius naudotis traukiniais. Tačiau dauguma jų yra tokie perpildyti, kad traukinių operatoriai pataria žmonėms atšaukti suplanuotas keliones ir likti namuose.
Savo ruožtu Londono Hitrou oro uostas pranešė, kad iki trečiadienio vykdys tik 30 proc. suplanuotų skrydžių. O Londono Šv.Pancraso geležinkelio stotyje susidarė milžiniška žmonių, laukiančių „Eurostar“ traukinių, eilė.
Dėl šios priežasties „Eurostar“ ragina keleivius pasikeisti bilietus arba juos grąžinti ir atsiimti pinigus, nes dėl blogų oro sąlygų buvo apribotas traukinių greitis.
Naujienų portalas 15min.lt jau rašė, kad chaosas tvyro ir siuntinių pristatymo srityje. Nors neseniai britai buvo perspėti, kad kalėdinis paštas gali būti laiku nepristatytas, pašto atstovai dabar pareiškė darysią viską, kad paštas būtų pristatytas laiku, tam bus papildomai samdoma darbuotojų.
Parduotuvių Didžiojoje Britanijos atstovai perspėja, kad lentynose gali nebelikti kai kurių produktų, nes juos išvežiojantys automobiliai įstrigę pusnyse arba nespėja išvežioti krovinių. Apie tokią galimai kilsiančią problemą įspėja netgi didelių prekybos tinklų atstovai.
Maža to, Didžiojoje Britanijoje ima trūkti ir druskos, kuria barstomi keliai.
Sinoptikai prognozuoja, kad artimu metu situacija smarkiai nepasikeis ir panašūs orai didesnėje dalyje Europos išsilaikys iki pat Naujųjų metų.
Papildyta 15.16 val.: Davė pylos
Smarkiai sutrikęs oro uostų darbas ir juose įstrigę keleiviai parūpo aukštiems Europos Sąjungos (ES) pareigūnams. Pylos oro uostams davė Europos transporto komisaras Siimas Kallasas.
Vakarų Europos oro uostus komisaras pavadino silpnąja susisiekimo infrastruktūros grandimi ir paragino juos mokytis iš šiaurinėje regiono dalyje esančių kolegų.
„Pastarosiomis dienomis man didelį rūpestį kelia oro uostų infrastruktūros problemos. Atrodo, kad jie sukelia daug problemų“, – sakė S.Kallasas. Jis pridūrė pageidaujantis susitikti su Europos oro uostų atstovais ir įsitikinti, ar ateityje šie negalėtų dirbti efektyviau.
Papildyta 15.41 val.: Getvikas veikia 115 proc. pajėgumu
Dešimtys tūkstančių keleivių įstrigusių Londono Hitrou oro uoste vis dar jaučiasi esantys beviltiškoje padėtyje – čia buvo atšaukti du trečdaliai suplanuotų skrydžių. Tuo tarpu netoliese esantis Getviko oro uostas keleiviams siūlo net geresnį nei įprasta aptarnavimą.
Kaip praneša portalas dailymail.co.uk, Getviko oro uostas veikia 115 proc. pajėgumu – antradienį čia turėtų atskristi ir išskristi iš viso 696 lėktuvai. Tiesa, čia buvo atšaukti 38 skrydžiai. Tačiau oro uostas suorganizavo 70 papildomų skrydžių, kad išskraidintų čia užsibuvusius keleivius.