Penktadienį Paryžiuje surengti keli koordinuoti išpuoliai, per kuriuos žuvo 129 žmonės. Už juos atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“. Žmonės iš viso pasaulio, įvairių religijų atstovai, socialiniuose tinkluose solidarizuojasi su Prancūzija. Musulmonai socialiniuose tinkluose parodo, kad jie nenori būti ekstremizmo ir smurto, kurį teroristai pridengia islamo vardu, dalimi.
Socialinių tinklų vartotojai su įvairiomis grotažymėmis ėmė skleisti įvairius vaizdo įrašus ir pasisakymus. Visame pasaulyje šie įrašai greitai susilaukė atgarsio.
Socialiniame tinkle „Twitter“ žmonės skelbia pareiškimus su grotažyme #Musulmonaiatsiprašo (#MuslimApologies – angl.), turėdami minty sarkastišką atsiprašymą už jų religijos narius. Žmonės, kurie atvirai išpažįsta islamą, sako, kad jie pavargo nuo nuolatinių kaltinimų savo ir išpažįstamos religijos atžvilgiu. Jie pavargo nuo to, kas islamas jau visą dešimtmetį žiniasklaidoje prilyginamas terorizmui.
Minėta grotažymė greitai sulaukė populiarumo socialiniame tinkle – per pastarąsias 48 val. ji panaudota beveik 30 tūkst. kartų.
Dauguma „atsiprašo“ dėl arabų pasaulio pasiekimų įvairiose mokslo srityse: pirmieji universitetai ir ligoninės, algebra, chemija, astronomija, trigonometrija, chirurgija, skiepai, muilas, šampūnas, dantų šepetėliai, parašiutai, vaniliniai ledai ir ypač kava.
„Aš atsiprašau, kad musulmonė moteris Fatima Muhammad Al-Fihri, buvo pirmoji, kuri įkūrė pirmąjį pasaulio universitetą“, – rašė vienas iš internautų.
Kitos grotažymės #Nemanovardu (#NotInMyName – angl.) ir #AšEsuMusulmonas(#IAmAMuslim – angl.) taip pat buvo naudojamos, norint pasakyti, kad ekstremistai nebus toleruojami, o jų neapykantos žinutės paneigia musulmonų taikos žinią, kurią musulmonai ir nori skleisti. Praėjusią savaitę ši grotažymė buvo panaudota beveik 50 tūkst. kartų.