Naujienų portalas remiasi Tarptautinės žmogaus teisių stebėjimo organizacijos „Human Rights Watch“ informacija, kurioje tvirtinama, kad olimpinės infrastruktūros statybos darbai labai pablogino aplinkinių gyventojų gyvenimo sąlygas.
Sočio olimpinės žaidynės turėtų būti brangiausia žiemos olimpiada, projekto vertė sieks daugiau nei 50 mlrd. dolerių. Statant sportinius objektus, tiesiant kelius į kainą dėmesio niekas Rusijoje nekreipė. Kaip nekreipė dėmesio ir į šalia Sočio esančių kaimų gyventojus. Taip nutiko vos už 10 km nuo Sočio esančiam Achštyro kaimui.
„Kai nuspręsta čia rengti olimpines žaidynes, džiaugėmės. Prezidentas mus užtikrino, kad niekas nenukentės dėl statybų. O pasirodė, kad nukentėjo visas kaimas“, – skundžiasi kaimo gyventojas Aleksandras Koropovas.
Greitkelis ir geležinkelis, jungiantys jūros pakrantę ir esančius olimpinius objektus su infrastruktūra kalnuose yra pagrindinė projekto ašis. Tad apie tai ir galvota, o ne apie gyventojus.
„Kelias nutiestas šalia kaimo, tačiau nėra jokios jungties su juo. Nėra ir jokios pėsčiųjų perėjos, kuri leistų naudotis viešuoju transportu. Statybos darbai labai pablogino šių gyventojų gyvenimo sąlygas“, – teigė „Human Rights Watch“ atstovė Jane Buchanan.
Vos prasidėjus darbams, per kaimą buvo išasfaltuotas kelias, gyventojai tuo itin apsidžiaugė. Bet per anksti, nes kelias sutvarkytas tik tam, kad juo galėtų važinėti statybines medžiagas vežiojantys sunkvežimiai.
„Nuo pat darbų pradžios buvome atskirti nuo pasaulio. Kažkada mums tereikėjo 25 minučių, kad nueitume iki autobuso, dabar tam reikia dviejų valandų“, – piktinasi Tatjana Velikaja.
Dar vienas nepatogumas, kurį patyrė kaimo gyventojai – nutrauktas vandentiekis. Kartą per savaitę vandens jiems atvežama sunkvežimiais, tačiau to per mažai. „Human Rights Watch“ baiminasi, kad pasibaigus olimpinėms žaidynėms šiuos žmones valdžia iš viso pamirš ir jie liks be vandens.
Olimpiada Sočyje vyks vasario 7-23 dienomis.