Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sočis po žiemos olimpiados – apsitrynęs kurortas su nevažiuojančiais traukiniais

Po žiemos olimpiados Sočyje praėjo devyni mėnesiai, dabar po kurortą daugiausiai vaikšto viešbučių, parduotuvių, restoranų darbuotojai – turistų vos vienas kitas. Nors viliamasi, kad per slidinėjimo sezoną Sočis atgis, gali būti ir kitaip, nes slidinėjimo entuziastus gerokai sunervino sprendimas pakelti kainas, rašo Lenta.ru.
Sočis nuslūgus žiemos žaidynių šurmuliui
Sočis nuslūgus žiemos žaidynių šurmuliui / Alfredo Pliadžio nuotr.

Praėjusią savaitę Valstybės dūmos narys Nikolajus Valujevas žiniasklaidai pareiškė, kad asmenys, sugalvoję 43 proc. padidinti kainas už keltuvus slidinėjimo trasose, turėtų būti nubausti.

Kainų šuolis taip įsiutino slidžių sporto mėgėjus, kad jie parašė peticiją ir ėmė rinkti parašus, kad būtų sugrąžintos anksesnės slidinėjimo bilietų kainos. Ją pasirašė beveik 1300 žmonių. Nemažai, turint galvoje tai, kad Sočyje esančiuose viešbučiuose yra 7,5 tūkst. kambarių.

Nuo gruodžio pirmosios po Sočį važinėja viso labo dešimt elektrinių traukinių, per olimpiadą jų buvo aštuonis kartus daugiau.

Kurorto vystymo direktorius Konstantinas Graninas sako, kad kainų augimą lėmė užsienio sankcijos, rublio smukimas ir tai, kad Sočis šiuo metu yra pats geriausias slidinėjimo kurortas visoje Rusijoje.

Tai – ne vienintelis nemalonumas, su kuriuo tenka susidurti kurorto vadovams. Nuo gruodžio pirmosios po Sočį važinėja viso labo dešimt elektrinių traukinių, per olimpiadą jų buvo aštuonis kartus daugiau.

Be to, skundžiamasi, kad niekur negalima rasti jų važiavimo tvarkaraščių, nes internete skelbiami tik pasenę.

Turistams su visa slidinėjimo įranga Sočyje iššūku tapo nuvykimas prie slidinėjimo trasų. Jiems tenka ieškoti autobuso arba vykti taksi.

Traukiniai gali visai sustoti

Gali būti, kad prieš pat sezoną – nuo gruodžio 20-osios, sustos ir tie dešimt kursuojančių elektrinių traukinių. Kompanija „Rusijos geležinkeliai“ žada apskritai sustabdyti traukinius Sočyje, jei valstybė nepradės grąžinti skolos, kuri dabar siekia 1,3 mlrd. rublių.

Lenta.ru žurnalistams vietinis taksistas sakė, kad per olimpiadą jo alga buvo labai didelė, gaudavo ir arbatpinigių, o dabar turistai išsiskirstė. „Algą nurėžė, o planas liko. Nebeapsimokėjo, todėl išėjau iš bendrovės, dabar dirbu pats sau“, – sakė jis.

Taksistą džiugina tai, kad traukiniai beveik nebevažiuoja, o su slidėmis ir kita įranga keliauti autobusu yra labai nepatogu.

Nutrupėjusios šaligatvio plytelės, vandens apgadintos viešbučių sienos – tokios poolimpinio Sočio realijos.

Pasivaikščioję po kurortą žurnalistai pastebėjo, kad ne sezono metu darbuotojų ten daugiau nei turistų.

„Atrodo taip, lyg čia niekada nevyko olimpiada – statybos, apdailos darbai vyksta taip pat, kaip ir pernai. Nieko keisto – planai buvo ambicingi, o laiko jiems įvykdyti iki olimpiados daug nebuvo“, – rašoma straipsnyje.

Anot Lenta.ru,  elitinis Sočio grožis jau nuvyto. Nutrupėjusios šaligatvio plytelės, vandens apgadintos viešbučių sienos – tokios poolimpinio Sočio realijos.

Visa tai bandoma greitai pataisyti, nes artėja sezonas, į kurį dedama daug vilčių. Tikimasi, kad stiprėjant eurui dalis slidinėtojų atsisakys planų vykti į Europą ir rinksis Sočį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų