„Saxo Bank“ taip pat neatmeta galimybės, jog naftos kainos pašoks iki 90 JAV dolerių už barelį.
Jau 17 metų „Saxo Bank“ kasmet skelbiamose „šokiruojančiose prognozėse“ investuotojų dėmesys atkreipiamas ne į pagrindines tendencijas, nors į jas, be jokios abejonės, atsižvelgiama, bet į mažai tikėtinus įvykius (vadinamąsias baltas varnas), kurie visgi gali gerokai pakeisti padėtį pasaulyje, jeigu taps tikrove.
Bankas tradiciškai pabrėžia, kad jo parengtos „šokiruojančios prognozės“ nėra jo numatomas pagrindinis įvykių scenarijus ar oficialios prognozės, tačiau bet kuris iš šių įvykių, jeigu jis įvyktų, padarytų nemažą poveikį finansų rinkai ar pasaulio politikai.
Bankas išrenka dešimt labiausiai ginčytinų ir tarpusavyje nesusijusių idėjų, iš kurių bet kuri investicijų pasaulį gali apversti aukštyn kojom.
Štai viena iš šių prognozių.
Vengrija išstos iš Europos Sąjungos
Vengriją nuo įstojimo į Europos Sąjungą (ES) 2004 metais lydi ekonominė sėkmė.
Tačiau dabar šiai 15 metų santuokai kilo skyrybų grėsmė: ES Vengrijos atžvilgiu pradėjo procedūrą pagal ES sutarties 7 straipsnį dėl bendrijos vertybių apsaugos. Sąjungai užkliuvo šalies, o faktiškai jos premjero Viktoro Orbano įvedami vis griežtesni spaudos, teismų, mokslo, mažumų ir teisėsaugininkų laisvės ir nepriklausomumo suvaržymai.
Vengrijos valdžia aiškina, jog šalis tik ginasi ir visų pirma gina savo kultūrą nuo masinės imigracijos.
2020 metais, pagal 7 straipsnį pradėtai procedūrai lėtai stumiantis į priekį biurokratinėje ES sistemoje, šalių nesutarimai dar padidės.
V.Orbanas ims atvirai kalbėti apie „kraujo broliją“ su Turkija, kaip likusios Europos dalies priešprieša, ir staigus jo pareiškimų tono pasikeitimas įvyks tuo metu, kai sumažės Europos skiriamos paramos lėšos.
Vengrijos forinto kursas kris iki 375 forintų už eurą (nuo dabartinių 330,58 forinto), nes, Europos įmonėms peržiūrint investicijų Vengrijoje planus, rinkose kils nuogąstavimų dėl kapitalo nutekėjimo.