Arizonos mokslininkai tyrė biologinę vištienos, jautienos, kiaulienos produktų, pirktų Čikagos, Los Andželo, Vašingtono, Flegstafo ir Fort Loderdeilo parduotuvėse, sudėtį. Rezultatai rodo, kad 47 proc. iš 26 parduotuvėse pirktos mėsos ir paukštienos buvo užkrėsti stafilokoko bakterija. 52 proc. šių atvejų stafilokoko bakterijos buvo atsparios trijų rūšių antibiotikams.
„Mūsų atlikti tyrimai rodo, kad didžiulis kiekis mėsos ir paukštienos produktų mūsų šalyje užkrėstas stafilokoko bakterijomis, kurios atsparios medikamentams“, – pareiškė vienas iš tyrimo autorių Paulas Keimas.
Mokslininkas teigia, kad tyrimo rezultatų išvados yra objektyvios – nepaisant to, kad buvo tirti palyginus nedideli mėsos ir paukštienos kiekiai, jie buvo paimti tiek dideliuose supermarketuose, tiek mažesnėse parduotuvėse. Be to, paukštiena ir mėsa buvo tirta įvairiose JAV vietose. „Dabar mums reikia išsiaiškinti, kokio dydžio riziką tai sukelia pirkėjams“, – teigia mokslininkas.
Medikų teigimu, stafilokoko bakterijas nešioja apie 25 proc. amerikiečių. Arizonos mokslininkų teigimu, tai liudija apie nepakankamą sterilumą JAV fermose bei gamyklose.
Kaip skelbia „USA Today“, didžiausią nerimą kelia tai, kad tyrimo metu paaiškėjo, jog pusė iš ištirtų maiste rastų stafilkoko bakterijos atvejų buvo atsparios antibiotikams. Tai žmonėms gali sukelti rimtas ligas. Stafilokoko bakterijos gali sukelti kraujo infekciją, plaučių uždegimą, pažeisti širdies vožtuvus ar kaulus.
Ekspertų teigimu, stafilokoko paplitimas mėsoje ir paukštienoje galėjo atsirasti dėl to, kad į gyvūnų maistą dedama vis daugiau antibiotikų.