Saidą Chitourą, bendradarbiavusį su transliuotoju BBC bei leidiniu „The Washington Post“, žvalgybos tarnybos suėmė Alžyro oro uoste birželio 5 dieną, bet nuo to laiko dar neįvyko jo teismas, informavo RSF.
„Prašymą jį paleisti jo advokatas pateikė liepos pabaigoje, tačiau jis buvo atmestas. Kol kas nenustatyta jo teismo data“, – sakoma antradienį išplatintame RSF pranešime.
„100 dienų kardomojo kalinimo yra 100 dienų per daug. Tai yra 100 dienų nesupratimo ir neteisybės, nes nėra jokio pagrindo laikyti Saidą Chitourą kalėjime“, – teigiama jame.
RSF nurodė, kad yra „pasibaisėjusi“ užsitęsusiu žurnalisto areštu Alžyro sostinės El Charašo kalėjime.
„Kai kardomasis kalinimas yra pratęsiamas be jokios priežasties ir nenustačius teismo datos, tas kalinimas tampa savavališku, ir pažeidžiamas nekaltumo prezumpcijos principas. Raginame nedelsiant paleisti S.Chitourą“, – pridūrė jis.
RSF nurodė, kad S.Chitourui gresia laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė.
Gynybos advokatas Khaledas Bourayou sakė, kad žurnalistas, įtariamas perdavęs konfidencialių dokumentų užsienio diplomatams, bus apklaustas, ir tik tada jo byla bus perduota „tikriausiai baudžiamajam teismui“.
RSF nurodė, kad S.Chitourui gresia laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė.
Jis kaltinamas „turėdamas ketinimų perduoti užsienio valstybei, rinkęs žvalgybinę informaciją, daiktus, dokumentus ar procesus, kurių rinkimas ir naudojimas gali pakenkti šalies gynybai ar ekonomikai“.
S.Chitouro advokato teigimu, niekam nebuvo perduota jokių konfidencialių dokumentų. Jis sakė besitikintis, kad jo klientas bus paleistas.
JAV įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Committee to Protect Journalists“ (CPJ) liepą pareiškė, kad S.Chitouro areštas „atrodo kaip bandymas neleisti informacijai apie Alžyrą patekti į tarptautinę spaudą“.
RSF savo pasaulio žiniasklaidos laisvės indekse Alžyrui skyrė 134-ą vietą iš 180. Spaudos laisvės grupės teigimu, šioje Šiaurės Afrikos šalyje žurnalistų spaudimui naudojama „priekabiavimas“ ir „grasinimai“.