Allano Lichtmano ir Vladimiro Keiliso-Boroko modelis kelia trylika klausimų apie ekonomiką, užsienio politiką ir net kandidatų charizmą. Jei šeši ar daugiau atsakymų į klausimus neigiami, vadinasi partijos, kurios atstovas šiuo metu eina prezidento pareigas, turėtų pralaimėti rinkimus.
A.Lichtmanas sako, kad atspėjo 1984–2020 m. baigtis (dėl kai kurių atvejų kyla diskusijos). Šį sykį jo prognozė (žiūrėti apačioje esančią lentelę) pergalę žada Kamalai Harris, atkreipia dėmesį L.Kojala.
„Yra išlygų. Dalis kriterijų yra kokybiniai, t. y., negali būti vertinami visiškai objektyviai. Pvz., manęs neįtikina, kad Joe Bideno administracija neturėjo užsienio / gynybos politikos nesėkmių. Nevykęs atsitraukimas iš Afganistano sumažino ir J.Bideno asmeninį vertinimą tarp gyventojų, ir privertė suabejoti JAV tiek sąjungininkus, tiek priešininkus. Diskutuoti galima ir apie užsienio politikos sėkmes. Jei šiuos du kriterijus apverstume aukštyn kojomis, favoritu laimėti rinkimus pagal modelį jau taptų Donaldas Trumpas“, – pastebi politologas.
13 raktų lentelė su A.Lichtmano vertinimais, kokie turėtų būti atsakymai šiems rinkimams: