Sprogimo nuniokotame Kinijos uostamiestyje spartinami valymo darbai, baiminantis taršos cianidu

Gelbėtojai pirmadienį skubėjo pašalinti šimtus tonų natrio cianido iš didžiulių sprogimų epicentro Kinijos šiauriniame uostamiestyje, o valstybinė žiniasklaida kritikavo pareigūnus dėl jų atsako per katastrofą, nusinešusią bent 11 žmonių gyvybių.
Galingo sprogimo padariniai Kinijoje
Galingo sprogimo padariniai Kinijoje / „Scanpix“/AP nuotr.

Rugpjūčio 12 dieną driokstelėję sprogimai pavojingų medžiagų sandėlyje Tiandzino uoste nuniokojo didžiulę teritoriją ir sukėlė nuogąstavimų dėl galinčių pasklisti itin nuodingų teršalų.

Bendrovė, kuriai priklausė tie sandėliai, laikė šimtus tonų natrio cianido, kurio kiekis esą beveik 30 kartų viršijo leistiną. Nors pareigūnai tvirtino, kad oras ir vanduo mieste yra švarus, gyventojai ir aukų artimieji tokius pareiškimus vertino skeptiškai.

„Apie 700 tonų“ natrio cianido buvo laikoma sandėlyje, kuriame driokstelėjo sprogimai, Tiandzino vicemeras He Shushengas sakė per spaudos konferenciją.

Transliuotojas „Beijing News“, remdamasis savo gautais sandėliavimo planais, tvirtino, kad ta bendrovė turėjo leidimą laikyti tik 24 tonas tos medžiagos.

Pirmadienį buvo vykdoma milžiniško masto, „labai komplikuota ir sunki“ valymo operacija, sakė He Shushengas. Gelbėtojų pastangas sunkina faktas, kad tuose sandėliuose buvo laikoma 16,5 tūkst. tuščių jūrinių konteinerių, o galintys prapliupti lietūs kelia pavojų, kad nelaimės epicentre pasklis mirtinai nuodingos vandenilio cianido dujos.

Darbuotojai statė smėlio ir grunto pylimus aplink 0,1 kv. km ploto „centrinę zoną“, turinčius apsaugoti nuo cianido ir kitų teršalų pasklidimo, pridūrė vicemeras.

Arčiausiai epicentro paimtame vandens mėginyje cianido koncentracija sekmadienį 27,4 karto viršijo leistiną kiekį, sakė pareigūnai, neįvardydami konkretaus skaičiaus. Tačiau tarša už uždarytos zonos ribų buvo gerokai mažesnė.

Natrio cianido buvo aptikta net už 1 km nuo sprogimo epicentro.

Kariuomenės cheminių ir branduolinių medžiagų ekspertai buvo įtraukti į katastrofos likvidavimo pastangas, kaip ir natrio cianido gamybos įmonių ekspertai. JAV Ligų kontrolės centrai nurodė, kad patekusi į žmogaus organizmą ta medžiaga gali sukelti „staigią mirtį“.

Žaliųjų organizacija „Greenpeace“ sekmadienį paskelbė patikrinusi cianido koncentraciją paviršiniuose vandens šaltiniuose keturiose miesto vietose, bet didesnių tos cheminės medžiagos kiekių neaptiko.

Pareigūnai pirmadienį sakė, kad katastrofos aukų skaičius padidėjo iki 114, o dar 70 žmonių laikomi dingusiais, bet perspėjo, kad kai kurie iš dingusiųjų gali būti tarp 60 dar neatpažintų lavonų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų