„Aš, 1996 m. gimęs Jusubovas Samiras Seimuras-Ogly, neturiu nieko bendra su tuo, kas įvyko ant Krymo tilto. Vilkikas registruotas mano vardu, bet su juo dirba mano dėdė Machiras Nasibas-Ogly Jusubovas. Jis visą gyvenimą dirbo su pervežimais“, – vaizdo įraše sako vaikinas.
S.Jusubovo informaciją iš dalies patvirtina atvirų šaltinių duomenys – vyras, vardu Machiras Nasibas-Ogly Jusubovas, anksčiau buvo įregistruotas kaip individualus verslininkas Tatarstane, jo veikla buvo susijusi su krovininiu kelių transportu.
„Telegram“ kanalų „Mash“ ir „Baza“ duomenimis, sprogusį sunkvežimį galėjo vairuoti automobilio savininko dėdė. Teigiama, kad giminaičiai jį atpažino iš transporto priemonės patikros vaizdo įrašo.
Pranešama, kad sunkvežimis kelias pastarąsias savaites važinėjo po Krasnodaro kraštą. Praėjusią naktį jis buvo pastebėtas Krasnodaro krašto Svetlyj Put kaime, o šeštadienį 5 val. ryto – už 36 km esančiame Strelkos kaime. Šiam atstumui įveikti prireikė šešių valandų. 5:52 val. sunkvežimis užvažiavo ant tilto, o 6:05 val. jis sprogo. Artimieji su Machiru negalėjo susisiekti nuo ketvirtadienio.
Rusijos „Telegram“ kanalai taip pat praneša, kad šeštadienį Samiro giminaičių namuose vyko kratos, o jis pats yra išvykęs į užsienį.
Vilkiko vairuotojas galėjo nežinoti, ką gabena
Ant Krymo tilto sprogusio vilkiko vairuotojas užsakymą pervežti trąšas gavo internetu. Sprogimo organizatoriai galėjo jį paprasčiausiai išnaudoti.
Apie tai pranešė Rusijos televizijos kanalas RBK, remdamasis šaltiniu teisėsaugos institucijose.
Pasak šaltinio, vairuotoju buvo pasinaudota. Mažai tikėtina, kad jis žinojo apie planuojamą sprogimą.
Po sprogimo ant Krymo tilto Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriuo sugriežtino Kerčės sąsiaurio transporto perėjos apsaugą. Rusija taip pat sustiprino priemones, skirtas apsaugoti energetikos magistrales, kuriomis į Krymą tiekiama elektros energija ir dujos. Apie tai pranešė propagandinė naujienų agentūra „RIA Novosti“.
Kerčės sąsiaurio apsaugos priemones pavesta organizuoti ir koordinuoti Rusijos federalinei saugumo tarnybai.
Pažymėtina, kad 2018 m. Rusijos žiniasklaida pranešė, jog Krymo tiltui taikoma sustiprinta apsauga. Propagandiniuose leidiniuose buvo rašoma, kad tiltą saugo palydovai, karo laivai, raketų paleidimo įrenginiai ir net koviniai delfinai.