M.Rajapakse savo namuose surengė ekumenines pamaldas ir pasirašė raštą dėl atsistatydinimo iš ministro pirmininko pareigų, į kurį jis buvo kontroversiškai paskirtas spalio 26 dieną.
73 metų buvęs prezidentas kol kas nesikalbėjo su žurnalistais, bet jo padėjėjai sakė, kad politikas grąžina limuzinus, kuriai naudojosi nuo savo ginčijamo paskyrimo.
Prezidentas Maithripala Sirisena išprovokavo šią politinę sumaištį, atleidęs premjerą Ranilą Wickremesinghe ir vietoje jo paskyrė M.Rajapakese, savo spalvingą buvusį priešininką.
Tačiau R.Wickremesinghe atsisakė pasitraukti ir tvirtino esąs neteisėtai atstatydintas. Dėl to 21 mln. gyventoją turinčioje Indijos vandenyno šalyje atsirado du žmonės, teigiantys esą vyriausybės vadovai.
Parlamentas lapkričio 14 dieną nubalsavo už nepasitikėjimą M.Rajapakse.
Tačiau kitą dieną parlamento pirmininkas Karu Jayasuriya nutarė nepripažinsiantis nė vieno iš premjerų, todėl Šri Lanka faktiškai liko be vyriausybės.
Šaliai grėsė valstybės institucijų uždarymas, nes parlamentas nepatvirtino 2019 metų biudžetų. Reitingų agentūros pablogino Šri Lankos vertinimus, ir buvo baiminamasi, kad šalis paskelbs esanti nemoki.
Galiausiai M.Rajapakse sūnus Namalas penktadienį paskelbė, kad jo tėvas, 2009 metais, kai dar dirbo prezidento poste, užbaigęs Šri Lankos pilietinį karą, bet sulaukęs kaltinimų sunkiais žmogaus teisių pažeidimais, pasitrauks, „kad užtikrintų stabilumą“.
Kiek anksčiau Aukščiausiasis Teismas patvirtino, kad M.Rajapakse negali naudotis savo įgaliojimais kaip premjeras, kol įrodys savo legitimumą. Be pakankamo palaikymo parlamente jam to padaryti nebuvo įmanoma.
M.Sirisena penktadienį sutiko, kad R.Wickremesinghe nuo sekmadienio grįžtų į premjero postą, nors anksčiau tvirtino niekada nebepaskirsiantis šio politiko vadovauti vyriausybei.
Šeštadienį M.Sirisena ir prezidentūra padėties kol kas nekomentavo.
Tačiau jo partijos parlamentaras Lakshmanas Yapa Abeywardena penktadienį vakare sakė žurnalistams, kad prezidentas sutiko su naujausiomis priemonėmis, siekdamas išvengti vyriausybinių institucijų uždarymo po gruodžio 31 dienos.
„Jeigu aklavietė tęstųsi, būtume likę bet biudžeto 2019 metams, ir vyriausybė nebūtų galėjusi funkcionuoti“, – pabrėžė L.Y.Abeywardena.
Trečiadienį įstatymų leidėjai triuškinama balsų dauguma priėmė rezoliuciją, reikalaujančią grąžinti į premjero postą R.Wickremesinghe.
Kraštutinis kairysis Liaudies išvadavimo frontas (JVP) tvirtina, kad reikia pradėti tyrimą dėl M.Sirisenos veiksmų, kuriuos partija laiko perversmu. Šis procesas galėtų vesti prie prezidento apkaltos.
Ketvirtadienį M.Sirisena patyrė skaudų smūgį Aukščiausiajam Teismui nutarus, kad jis lapkričio 9 dieną pažeidė konstituciją savo sprendimu paleisti parlamentą ir paskelbti pirmalaikius rinkimus.
Prezidento sprendimas paleisti parlamentą anksčiau buvo įšaldytas, bet smarkiai padidėjus įtampai tarp įstatymų leidėjų keliskart buvo prasiveržęs smurtas ir buvo boikotuojami posėdžiai.