M.Sirisena išprovokavo šią krizę praeitą penktadienį, atstatydinęs iš pareigų premjerą Ranilą Wickremesinghe ir vietoje jo paskyręs buvusį autoritarinį lyderį Mahindą Rajapaksą. Sprendimas atnaujinti parlamento darbą sudarys sąlygas įvykti balsavimui, turinčiam parodyti, kuris iš šių dviejų politikų turi didesnį palaikymą tarp deputatų.
Praėjus kelioms valandoms po R.Wickremesinghe atstatydinimo prezidentas sustabdė parlamento darbą iki lapkričio 16 dienos. Pagilėjus šiai krizei parlamento pirmininkas perspėjo, kad gali būti „pralieta daug kraujo“, jeigu balsavimas neįvyks. Tvyrant didelei įtampai jau žuvo vienas aktyvistas.
Parlamento pirmininkas Karu Jayasuriya trečiadienį vakare susitiko su M.Sirisena, kad įtikintų jį nusileisti, naujienų agentūrai AFP sakė vienas šiame procese dalyvavęs pareigūnas.
„Praeitą vakarą įvyko parlamento pirmininko ir prezidento derybos. Tai yra kompromisas, – sakė jis. – Priešingu atveju pirmininkas buvo nusiteikęs nepaklusti prezidentui ir penktadienį sušaukti parlamentą.“
M.Sirisena teigia, kad jo veiksmai buvo teisėti, bet K.Jayasuriya, trečiasis pagal rangą valstybės pareigūnas, atsisakė palaikyti jo manevrus.
Ši krizė sukėlė didžiulį nerimą visoje šalyje.
R.Wickremesinghe atsisakė sutikti su savo atstatydinimu ir liko oficialiojoje premjero rezidencijoje, prie kurios buvo susirinkę šimtai tūkstančių jo sekėjų.
Jie ne kartą reikalavo, kad parlamento nariams būtų leista susirinkti ir įrodyti, kad jis tebeturi daugumą 225 vietų asamblėjoje. Kitos šalys, įskaitant Jungtines Valstijas, irgi ragino Kolombą leisti parlamentui susirinkti.
Tuo metu M.Rajapaksa trečiadienį suformavo mažą 12 ministrų komandą ir paskyrė biurokratus vadovauti Finansų ministerijai. Jis žadėjo išplėsti kabinetą iki 30 narių.
Abu varžovai taip pat grūmėsi dėl valdžios užkulisiuose: jie stengėsi persivilioti įstatymų leidėjų iš oponentų stovyklų, kad užsitikrintų didesnį palaikančiųjų skaičių, jeigu pirmadienį būtų surengtas balsavimas.