„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Stebėsenos grupė: pernai Vokietijoje įvyko 2 480 antisemitinių incidentų

Antisemitizmą Vokietijoje stebinti grupė antradienį pranešė, kad praėjusiais metais šalyje užfiksavo 2 480 incidentų, tai yra vidutiniškai šiek tiek mažiau nei septynis incidentus per dieną.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / „AP“/„Scanpix“

Savo metinėje ataskaitoje Tyrimų ir informacijos apie antisemitizmą departamentas (RIAS) teigė, kad nors 2022-aisiais, palyginti su ankstesniais metais, užfiksuotas nedidelis antisemitinių incidentų sumažėjimas, buvo užfiksuoti devyni kraštutinio smurto atvejai. Tai didžiausias tokių atvejų skaičius nuo 2017-ųjų, kai visoje šalyje buvo pradėti registruoti antisemitizmo atvejai.

Tarp šių itin žiaurių nusikaltimų – praėjusių metų lapkritį vakariniame Eseno mieste šalia senos sinagogos buvusio rabino namuose įvykęs šaudymas. Vokietijos federalinis prokuroras dabar tiria šią bylą ir dar du smurtinius antisemitinius nusikaltimus, įtardamas, kad jie galėjo būti įvykdyti bendradarbiaujant su Irano revoliucine gvardija.

Tačiau dažniau „su antisemitizmu žydai susiduria kasdienėse situacijose“, žurnalistams Berlyne sakė RIAS vadovas Benjaminas Steinitzas.

Tokie incidentai gali įvykti bet kur – darbe, namuose, viešajame transporte, prekybos centre ar koncerte. Tokie kasdieniai antisemitiniai incidentai turi įvairų politinį pagrindą ir dažnai apima Holokausto, per kurį Vokietijos naciai ir jų pakalikai nužudė 6 milijonus Europos žydų, trivializavimą.

Daugelis antisemitinių neapykantos nusikaltimų taip pat susiję su bendrais stereotipais apie žydus arba sąmokslo teorijomis.

RIAS duomenimis, kas penktas antisemitinis incidentas yra susijęs su sąmokslu. Su dešiniųjų ekstremistų fonu buvo susiję 13 proc. visų incidentų, o 53 proc. incidentų nebuvo galima aiškiai susieti su konkrečia politine aplinka.

Už kovą su antisemitizmu atsakingas Vokietijos vyriausybės įgaliotinis Felixas Kleinas atkreipė dėmesį būtent į antisemitinius incidentus Vokietijos kultūros sektoriuje. Praėjusiais metais atsistatydino vienos didžiausių pasaulyje meno mugės „Documenta fifteen“ vadovas, kai šalyje pasipiktinimą sukėlė eksponatas su antisemitiniais elementais.

„Apie „Documenta fifteen“ pagrįstai kalbėjo visas miestas, – sakė F.Kleinas. – Tačiau kultūros sektoriuje daug antisemitinių incidentų įvyksta žemiau visuomenės dėmesio slenksčio – kaip ir kitose socialinio gyvenimo srityse, jie yra kasdienio žydų gyvenimo dalis.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“