„Viskas baigta. Daugiau jokios imperijos, Vladimirai, su...istas (angl. f...king) idiote! Atleiskite už išsireiškimą. Bet taip jau yra“, – piktinosi B.Johnsonas duodamas interviu leidėjui Hansui Luikui portale Delfi.ee.
„Tai, ką daro Putinas, yra archajiška ir barbariška, ir jis turėtų suprasti, kad Estija, Latvija, Lietuva – nė viena iš šių šalių nebėra Rusijos imperijos dalis, tas pats pasakytina ir apie Ukrainą. Viskas baigta. Daugiau jokios imperijos, Vladimirai, idiote! Atleiskite už išsireiškimą. Bet taip jau yra“, – kalbėjo buvęs Britanijos premjeras.
B.Johnsono reakciją į V.Putiną žiūrėkite ČIA:
Paklaustas apie karo pradžioje, 2022 m. balandį įvykusį savo slaptą vizitą į Kyjivą ir susitikimą su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, B.Johnsonas pasakojo:
„Norėčiau pasakyti, kad apie šią kelionę buvo pasakyta daug nesąmonių, ypač iš Kremliaus, kuris ir toliau meluoja ir skleidžia įvairias nesąmones. Turime prisiminti, kad tuo metu Rusijos okupantai vis dar kontroliavo labai didelę Ukrainos teritorijos dalį. Rusai buvo tik už 30 kilometrų nuo Kyjivo. Ir nors ukrainiečiai nepaprastai didvyriškai juos išstūmė iš Kyjivo, akivaizdu, kad karas galėjo pakrypti bet kokia linkme. Nebuvo abejonių, kad 2022 m. balandį V.Putino tikslas tebebuvo užkariauti visą Ukrainą. Tiesą sakant, manau, kad jis vis dar nori tai padaryti. O žmonės dabar kartoja didžiulį melą, sakydami, kad ukrainiečiai tada galėjo susitarti. Koks tai melas!“
Pasak jo, savo asmeniniu dalyvavimu jis norėjo pabrėžti, kad ukrainiečiai padarė neįtikėtiną dalyką.
„Jie susidūrė su antra pagal dydį pasaulio armija, kuri jau buvo priartėjusi per kelis kilometrus nuo jų sostinės, ir atstūmė priešą. Vienintelis būdas tai išreikšti buvo nuvykti į Kyjivą ir eiti kartu su Volodymyru. Štai kodėl aš ir leidausi į šią trumpą kelionę. Buvo gana juokinga, nes saugumo sumetimais visą vizitą norėjome išlaikyti paslaptyje. Tačiau mūsų nuostabūs draugai ukrainiečiai akivaizdžiai labai norėjo parodyti mano buvimą visuomenei. Aš iš tikrųjų neprieštaravau – buvo puiku. Taigi jie parodė mus vaikštinėjančius po Kyjivą“, – prisiminė B.Johnsonas.
Interviu Estijos žurnalistui jis taip pat minėjo, kad ne tik kitos Vakarų sostinės trukdė siųsti ginklus ukrainiečiams prieš Rusijos invaziją į Ukrainą. B.Johnsonas taip pat patyrė savo paties valstybės aparato spaudimą, matyt, norint įtikinti jį pakeisti savo nuomonę.