„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Su koronavirusu kovojanti Vokietija mini Holokausto metines

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas sekmadienį pažadėjo kovoti su Holokausto neigimu, šaliai minint 75-ąsias trijų buvusių nacių koncentracijos stovyklų išlaisvinimo metines.
Heiko Maasas
Heiko Maasas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tuo metu minėjimai buvusiose Zachsenhauzeno, Ravensbriuko ir Bergeno-Belzeno koncentracijos stovyklose, atsižvelgiant į dėl koronaviruso pandemijos susidariusią padėtį, buvo atšaukti arba smarkiai sumažinti.

„Zachsenhauzeno koncentracijos stovykloje gyvybės neteko daugiau nei 20 tūkst. žmonių. Jei kiekvieno iš jų atminimui skirtume po tylos minutę, tyla tęstųsi dvi savaites“, – vaizdo įraše teigė H.Maasas.

„Tačiau kova su užmarštimi gali nebūti tyli“, – pridūrė jis.

Praėjusį mėnesį Vokietija perėmė pirmininkavimą Tarptautiniam Holokausto aukų atminimo aljansui, o H.Maasas pareiškė, kad Vokietija išnaudos šiuos pirmininkavimo metus „kovai su tais, kurie neigia ar iškraipo Holokausto istoriją“.

„Kai prisiminimai iškreipiami dėl „kaltės kulto“, o aukos yra laikomos nusikaltėliais, nesvarbu, ar tai būtų Vokietijoje, ar užsienyje, mes, vokiečiai, negalime tylėti“, – pareiškė ministras.

Zachsenhauzene, esančiame į šiaurę nuo Berlyno, veikė viena iš kelių buvusių stovyklų, kurias prieš 75 metus išlaisvino sąjungininkų pajėgos.

Zachsenhauzeno memorialinis centras, kuris buvo suplanavęs virtinę renginių nuo praėjusio penktadienio iki ateinančio antradienio, buvo priverstas laikinai užsidaryti dėl karantino, todėl internete paskelbė minėjimui skirtų vaizdo įrašų seriją, įskaitant H.Maaso pareiškimą.

Ketvirtadienį įvyko nedidelio masto ceremonijos Zachsenhauzene ir netoliese esančiame Ravensbriuke.

Buvusioje Bergeno-Belseno koncentracijos stovykloje Žemutinėje Saksonijoje memorialinio centro darbuotojai padėjo gėlių prie „Įrašų sienos“, o visoje šalyje praėjusį trečiadienį vokiečiai tylos minute paminėjo išlaisvinimo metines.

Bergeno-Belseno stovykloje mirė daugiau nei 50 tūkst. žmonių, tarp jų ir dienoraščiu išgarsėjusi Anne Frank, kurios pasakojimai apie Holokaustą tapo Antrojo pasaulinio karo metu nacių sukeltų kančių simboliu.

Anne Frank muziejaus nuotr./Anne Frank mokyklos suole
Anne Frank muziejaus nuotr./Anne Frank mokyklos suole

Iš pradžių sekmadienį planuoti atminimo renginiai buvo nukelti į 2021 metų balandžio mėnesį, o kai kurios suplanuotos kalbos buvo paskelbtos internete.

„Mums, Žemutinės Saksonijos gyventojams, Bergenas-Belsenas yra vieta, primenanti apie tamsiausio mūsų istorijos laikotarpio žiaurumą ir negailestingumą“, – pareiškė Žemutinės Saksonijos žemės premjeras Stephanas Weilas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų