Su pandemija kovojančioje Italijos Lodžio provincijoje – teigiami ženklai

Labiausiai COVID-19 pandemijos paveiktame Italijos Lombardijos regione Lodžio provinciją užrakino vieną pirmųjų. Šiandien joje matomi teigiami ženklai, rašo „The Guardian“.
Kodonjas
Kodonjas / „Scanpix“ nuotr.

Vasario 21 dieną Lodžio provincija atsidūrė Italijos koronaviruso protrūkio centre, kai jos Kodonjo mieste buvo nustatytas pirmasis užsikrėtimo visuomenėje atvejis.

Kodonjas ir dešimt kitų miestų nedelsiant buvo užrakinti. Šiandien, kai skambučiai pagalbos tarnyboms pasiekė prieš protrūkį buvusį lygį, Lodis suteikia šiek tiek vilties.

VIDEO: Pamatykite, kaip atrodė žaibiškas koronaviruso plitimas visoje Europoje

„Situacija normalizuojasi“

Pastarosiomis savaitėmis 230 tūkst. gyventojų turinčioje provincijoje sumažėjo naujų užsikrėtimų. Pirmadienio duomenimis, iš viso provincijoje nustatyta 2 278 užsikrėtimo atvejų, per parą – 23 nauji.

„Pirmosios dienos buvo brutalios, buvo didžiulis skaičius pacientų, kuriems buvo sunku kvėpuoti“, – „The Guardian“ sakė Kodonjo ir Lodžio miesto ligoninės skubios pagalbos skyriaus vadovas Stefano Paglia.

„Dabar situacija normalizuojasi, vis dar gydome COVID-19 pacientus, tačiau situacija nuo maksimaliai kritiškos grįžta į įprastesnius lygius“, – pridūrė jis.

Fabrizio Canevari, operacijų vadovas saugumo tarnyboje „Soreu della Pianura“, kuri valdo skambučius pagalbos tarnyboms keturiose Lombardijos provincijose, įskaitant Lodžio, taip pat kalbėjo apie sugrįžimą į įprastą veiklos lygį.

„Trečiąją protrūkio dieną sulaukėme 2 300 skambučių, sekmadienį jų buvo 480, vadinasi, grįžtame į santykiniai normalų veiklos lygį“, – F.Canevari sakė „The Guardian“.

„Scanpix“ nuotr./Kodonjas
„Scanpix“ nuotr./Kodonjas

Skubios pagalbos skyrius Kodonjo ligoninėje buvo uždarytas iškart po pirmojo užsikrėtimo koronavirusu atvejo nustatymo, paslaugos buvo perkeltos į ligoninę Lodžio mieste. Ligi praeitos savaitės ligoninė gydė 1,7 tūkst. COVID-19 pacientų, 300 užsikrėtusiųjų mirė.

„Lodžio provincijoje yra teigiamų ženklų, nes ankstyvas karantinas užblokavo, ar bent jau smarkiai apribojo, viruso cirkuliavimą“, – sakė Italijos sveikatos apsaugos ministerijos patarėjas koronaviruso klausimais Walteris Ricciardi.

„Žinoma, dabar yra mažiau spaudimo, ir dėl šios priežasties sveikatos apsaugos tarnybos gali valdyti situaciją, kai pradžioje tai buvo įmanoma padaryti tik su labai didelėmis pastangomis. Tačiau spėju, kad reikės dar kelių dienų, kol sugrįšime į tai, kas įprasta“, – sakė W.Ricciardi.

Pagerėjimas ir Bergame

Protrūkio pradžioje Bergamo provinciją ištiko panašus likimas. Iš pradžių Alzano Lombardo miesto ligoninėje vietoj COVID-19 neteisingai buvo diagnozuota kita liga, taip virusas išplito tarp pacientų ir sveikatos apsaugos darbuotojų, rašo „The Guardian“.

Nors pirmasis užsikrėtimo atvejis Bergame buvo nustatytas vasario 23 dieną, 1,2 mln. gyventojų turinti provincija buvo užrakinta kartu su likusiu Lombardijos regionu – kovo 8 dieną.

VIDEO: Faktai ir mitai apie koronavirusą: kas padeda apsisaugoti ir kas nėra veiksminga?

Remiantis oficialiais duomenimis, pirmadienį Bergamo provincijoje buvo 9 815 patvirtintų koronaviruso atvejų, kovą čia mirė 2 060 užsikrėtusiųjų.

„Bergame taip pat matoma pagerėjimo kryptis. Tačiau Lodis yra labiau pažengusioje progreso stadijoje, o Bergamas vis dar yra sudėtingoje situacijoje“, – sakė W.Ricciardi.

Visoje Italijoje naujų užsikrėtimų kreivė plokštėja – pirmadienį buvo užregistruotas 1 941 naujas užsikrėtimo atvejis. Tačiau, pasak W.Ricciardi, švelninti ribojimus dar per anksti.

„Kinija įvedė priemones trims mėnesiams, didelis naujų infekcijų skaičiaus augimas tęsėsi 20–25 dienas, kol pradėjo mažėti. Mes esame pirmajame karantino mėnesyje su puse, manau, kad vis dar reikia priešintis ir laukti, kol kreivė užtikrintai nusileis“, – tikino W.Ricciardi.

Italijos vyriausybė svarsto priemones, kurios leistų šaliai palaipsniui judėti karantino švelninimo link. Tarp priemonių – sistema, skirta testuoti, atsekti ir suvaldyti virusą, rašo „The Guardian“.

„Vertiname technologines testavimo ir sekimo priemones, tikiuosi, kad per dvi ateinančias savaites eksperimentuosime. Sistema turėtų būti paruošta mėnesio gale ar gegužės pradžioje“, – sakė W.Ricciardi.

Pietiniams Italijos regionams kol kas pavyko išvengti staigus užsikrėtimų skaičiaus augimo.

„Užsikrėtimų pietuose vis dar daugėja, tačiau lėtai. Vis dėlto, karantinas vis dar yra būtinas“, – sakė gydytojas Giorgio Sestili.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų