Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Su V.Putinu susitikusi A.Merkel pareikalavo išleisti A.Navalną

Maskvoje viešinti Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad Vokietija ir toliau stebės kalinamo Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno bylą ir reikalaus jį paleisti, taip paragino Kremlių nebelaikyti kelių vokiečių nevyriausybinių organizacijų nepageidaujamomis.
Angela Merkel, Vladimiras Putinas
Angela Merkel, Vladimiras Putinas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Pareikalavau paleisti Aleksejų Navalną ir pabrėžiau, kad mes ir toliau stebėsime šią bylą“, – po susitikimo su rusų prezidentu Vladimiru Putinu žurnalistams sakė A.Merkel.

A.Navalnas laikomas griežto režimo kalėjime netoli Maskvos. Jis buvo įkalintas vasarį, sugrįžęs iš Vokietijos, kur gydėsi po sunkaus apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga, dėl kurio kaltina Kremlių.

Kremlius neigia nuodijęs A.Navalną ir tvirtina, kad jo įkalinimas nėra politinis – kad jis tiesiog neprisistatydavo Rusijos pareigūnams, kaip privalėjo pagal ankstesnio lygtinio nuteisimo sąlygas. Tuo metu A.Navalnas gydėsi Vokietijoje.

A.Navalno judėjimas Rusijoje patiria beprecedentį spaudimą prieš rugsėjį įvyksiančius šalies parlamento rinkimus.

Šį mėnesį Rusijos tyrėjai apkaltino A.Navalną naujais nusikaltimais, galinčiais pratęsti jo kalinimą laikotarpiu iki trejų metų. Jei bus pripažinta jo kaltė, jis nebus paleistas iki 2024-ųjų, kai Rusijoje turi įvykti prezidento rinkimai.

Nevyriausybinių organizacijų klausimas

A.Merkel taip pat pasiūlė Rusijai iš „nepageidaujamų“ organizacijų sąrašo išbraukti tris vokiečių NVO, anksčiau dalyvavusias dvišalio bendradarbiavimo forume „Peterburgo dialogas“.

„Esame nusivylę, kad į nepageidaujamų organizacijų sąrašą įtrauktos trys vokiečių NVO, daug nuveikusios „Peterburgo dialogo“ formatu, kalbant apie pilietinių visuomenių bendradarbiavimą. Norėtume pasidomėti, ar būtų galima tęsti „Peterburgo dialogo“ darbą, išbraukus šias organizacijas iš sąrašo“, – kalbėjo A.Merkel.

„Mano nuomone, tai būtų labai reikšmingas ženklas“, – pridūrė kanclerė.

Rusijos gegužę nepageidaujamomis pripažino tris Vokietijoje įsikūrusias nevyriausybines organizacijas: „Forum Russischsprachiger Europaer“ („Rusakalbių europiečių forumas“, FRE), „Zentrum fur die Liberale Moderne“ („Liberalios dabarties centras“, ZLM) ir „Deutsch-Russischer Austausch“ („Vokietijos ir Rusijos mainai“, DRA).

ZLM ir DRA buvo forumo „Peterburgo dialogas“ dalyvės.

Generalinei prokuratūrai nustačius, kad visų trijų organizacijų veikla „kelia grėsmę Rusijos Federacijos konstitucinės tvarkos ir saugumo pagrindams“, forumo organizatoriai nusprendė įšaldyti visus dvišalius renginius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai