Pasak liudininkų, susirinkusieji skanduoja „taika, teisingumas, laisvė“, taip pat šūkius prieš Sudano prezidentą Omarą al Bashirą.
Protestuotojai buriasi prie kariuomenės štabo pastato, kuriame taip pat yra O.al Bashiro oficialioji rezidencija ir gynybos ministerija. Daugelis akcijos dalyvių prie štabo praleido visą naktį.
„Po to, ką padarėme vakar, dabar iš čia pasitrauksime tik po to, kai įvykdysime savo užduotį“, – pareiškė protestuotojas, pasivadinęs Osama Ahmedu.
„Iš čia nesitrauksime tol, kol jis atsistatydins“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje O.al Bashirą.
Kai kurie protestuotojai, pasak liudininkų, taip pat blokavo netoliese esantį tiltą, kuris Chartumą jungia su šiauriniu Bahario rajonu.
Tūkstančiai vyrų ir moterų šeštadienį pradėjo antivyriausybinį mitingą, kuris yra didžiausias nuo protestų, kurie vyksta nuo gruodžio mėnesio, pradžios, ir pirmą kartą pasiekė kariuomenės štabo pastatą.
Kariuomenė neįsikišo, tačiau riaušių policija į protestuotojus prie pastato paleido ašarinių dujų, kad juos išvaikytų, o kai kurie demonstruotojai pareigūnus apmėtė akmenimis, pareiškė liudininkai.
Demonstracijos organizatoriai pareiškė, jog saugumo pajėgos per paskutines 24 valandas nužudė mažiausiai penkis protestuotojus.
Pasak gydytojus, mokytojus ir inžinierius vienijančios Sudano profesionalų asociacijos atstovės spaudai Sarah Abdel-Jaleel, Chartume, kai saugumo pajėgos mėgino išvaikyti minią, kuri artėjo prie kariuomenės štabo, žuvo keturi žmonės.
Dar vienas protestuotojas, anot jos, žuvo netoli sostinės esančiame Omdurmano mieste.
Tuo tarpu policijos atstovas spaudai generolas Hashimas Abdelis-Rahimas pareiškė, jog „per neramumus Omdurmane“ žuvo vienas žmogus, pranešė valstybinė naujienų agentūra SUNA.
Tarptautinės žmogaus teisių gynėjų grupės sako, jog nuo protestų pradžios žuvo mažiausiai 60 žmonių.
Pareigūnai gi sako, jog per tą laiką žuvo 32 žmonės.
Dėl ekonominės krizės Sudane jau daugiau kaip tris mėnesius vyksta protestai prieš prezidentą O.al-Bashirą.
Tuo tarpu O.al-Bashiras nežada atsistatydinti ir vasario 22 dieną visoje šalyje paskelbė nepaprastąją padėtį, kad numalšintų demonstracijas, kurios laikomos didžiausiu iššūkiu jo valdymui, kuris tęsiasi jau tris dešimtmečius.