D.Medvedevas kol kas neplanuoja sujungti „Gazprom“ ir „Naftogaz“

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedveas mano, kad sujungti Rusijos „Gazprom“ ir Ukrainos „Naftogaz“ įmanoma tik tarpusavyje priimtinu pagrindu, ir numato apsvarstyti šį klausimą su Ukrainos prezidentu Viktorui Janukovyčiumi per pirmadienį prasidedantį vizitą Kijeve.
Suvargęs žaisliukas „Gazprom“
Suvargęs žaisliukas „Gazprom“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Kalbant apie galimybę kurti bendrus kokius nors projektus, bendras įmones, kur susijungtų dujų ir dujų transportavimo aktyvai ne tiesiogiai, o jungtųsi, tarkime, pavienės grandys, man regis, tai visiškai įmanoma, ir tarpusavyje naudingu pagrindu, atsižvelgiant į šalių pageidavimus", – savo vizito į Kijevą išvakarėse D.Medvedevas pareiškė interviu Ukrainos žiniasklaidai.

Jis pabrėžė, kad dar nesvarstė su V.Janukovyčiumi šio klausimo: „Kažkokie pokalbiai šia tema vyksta, bet prezidentų lygiu tai nebuvo svarstyta."

Kalbėdamas apie dviejų dujų bendrovių susijungimą jis pabrėžė, kad „visokiausi susivienijimai galimi tik pragmatišku pagrindu".

„Kad ir kaip palankūs mes būtume vienas kitam, kad ir kaip mylėtume vienas kitą, jungtis galima tik vien pragmatiškais sumetimais", – sakė D.Medvedevas.

Bet susivienijimai, pabrėžė prezidentas, „ne tik galimi, bet esant kai kurioms situacijoms jie būtini“.

„Aš dabar nenagrinėsiu, kaip galima sujungti „Gazprom“ su „Naftogaz“. Pirma, tai neproduktyvu, nes (dar kartą sakau) derybos šia tema iš esmės nevyko. Antra, tam reikia konkrečių skaičiavimų. Priminsiu, kad „Gazprom“ kainuoja maždaug 150 (mažiausiai vertinimais) ar 200 (didžiausiais, palyginti didžiausiais vertinimais) mlrd. dolerių. „Naftogaz", kad ir kaip jį gerbtume, kainuoja mažiau“, – sakė D.Medvedevas ir pridūrė, kad „neturima omenyje ko nors imti ir sujungti į viena“.

Jis priminė, kad Rusija turi tokių (jungimosi) projektų „ne tik su savo artimais kaimynais ir artimais draugais, tokiais kaip, pavyzdžiui, Baltarusija, bet mes turime tokių projektų su Europos šalimis, su tokiomis didelėmis bendrovėmis kaip „Eni“, kaip Vokietijos pagrindinė dujų bendrovė, kuri sprendžia šiuos klausimus, aš turiu omenyje EON.

„Ir ten kaip tik toks modelis: imami keli aktyvai ir sujungiami. Tai jau paprasčiau, o, kita vertus, gana įdomu“, – pabrėžė valstybės vadovas.

„Galiausiai priminsiu, kad kelis stambius užsienio akcininkus turi „Gazprom“. Kai jie investavo, tai buvo vienoki pinigai, o dabar – visiškai kitokie“, – pridūrė D.Medvedevas. Todėl, apibendrino jis, „šią temą būtina atskirai nuodugniai išnagrinėti“.

„Tačiau aš dabar neatsisakyčiau nieko ir nieko nespėliočiau. Susitiksime su Viktoru Janukovyčiumi, pasikalbėsime“, – sakė Rusijos prezidentas.

Anksčiau Ukrainos prezidentas V.Janukovyčius, komentuodamas „Naftogaz“ ir „Gaszprom“ susijungimo idėją, pabrėžė, kad tai neįmanoma lygiomis sąlygomis, kaip norėtų Ukraina, ir Kijevas nesutinka dalyvauti tokioje sąjungoje, jeigu per balsavimus turės balsų mažumą.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų