„Jie negali čia likti. Galbūt leisime jiems pabūti dvi ar tris dienas, tačiau vėliau jie turės išvykti“, – sakė gubernatorius Dursunas Ali Sahinas Turkijos televizijai NTV kitą dieną po to, kai policija apsupo Edirnės autobusų stotį, kad suvaldytų pabėgėlių, daugiausia sirų, minią.
Kelias per Edirnę migrantų laikomas saugesniu maršrutu išvykti iš Turkijos nei pavojinga kelionė jūra sausakimšomis valtimis į Kosą, Lesbą ir kitas Graikijos salas.
Be to, šimtai migrantų antrą naktį praleido po atviru dangumi Stambulo autobusų stotyje, kai jiems nebuvo parduoti bilietai į Edirnę, esančią už maždaug 250 kilometrų.
Vokietija sustiprino kontrolę palei dalį sienos su Prancūzija
Tuo metu pabėgėlių antplūdžio kamuojamoje Vokietija sustiprino pasų patikrą palei dalį savo sienos su Prancūzija, šaliai siekiant pažaboti rekordiškai didelį migrantų srautą, trečiadienį pranešė policijos atstovas spaudai.
„Badene-Viurtemberge mes sustiprinome kontrolę ir vykdome sienos kontrolę, atsižvelgdami į padėtį“, – sakė federalinės policijos atstovas spaudai šiai šalies pietvakarių žemei.
„Esame lankstūs dėl sienos kontrolės vykdymo vietos ir laiko“, – pažymėjo jis.
Atstovas spaudai pridūrė, kad dauguma Badeno-Viurtembergo federalinės policijos pareigūnų, kurių yra apie 1 900, buvo mobilizuoti vykdyti sienos kontrolę, tačiau jų skaičiaus nepatikslino.
Vokietija sekmadienį netikėtai ėmėsi drastiškų priemonių grąžinti sienų kontrolę, kai ėmė aiškėti, kad ji nebesusitvarko su milžinišku prieglobsčio prašytojų srautu.
Nors pagrindinis dėmesys yra skiriamas sienai su Austrija, per kurią į šalį patenka tūkstančiai pabėgėlių, atvykusių prie jos sausuma per Balkanus ir Vengriją, pasų kontrolę numatoma taikyti visai šaliai.
TAIP PAT SKAITYKITE: #Paskuipabėgėlius: Kodėl mes keliaujame į Turkijos–Sirijos pasienį