Vyriausybės vadovas apie ketinimus trauktis pranešė kreipimesi per televiziją, sakydamas, kad šaliai grėstų destabilizacija, jei jis liktų poste. Tuo metu šalies prezidentas tikisi, jog naująją vyriausybę pavyks suformuoti dar šią savaitę.
Valdantysis Petro Porošenkos blokas naujuoju premjeru siūlo savo narį, dabartinį Aukščiausiosios Rados pirmininką V.Hroismaną. Jam palaikymą išreiškė ir pats A.Jaceniukas.
Pirmadienio vakare Ukrainoje pasirodė informacija, kad kilus nesutarimams dėl būsimo ministrų kabineto narių V.Hroismanas pareiškė nesutinkantis tapti premjeru. Visgi antradienio ryte jo spaudos tarnyba pranešė, kad susitarta beveik dėl visų naujosios vyriausybės ministrų.
Petro Porošenkos blokui priklausantis parlamentaras Maksimas Kurjačis teigia, kad pranešimai apie V.Hroismano atsisakymą vadovauti vyriausybei buvo pernelyg skuboti. Jo teigimu, vyko karštos derybos, buvo ir nemažai nesutarimų bei skirtingų emocijų, tačiau sugebėta artėti konsensuso link.
Jei V.Hroismanas būtų išrinktas, tuomet, apžvalgininkų teigimu, visa vykdomoji valdžia būtų sutelkta prezidento rankose. Tai reikštų, kad P.Porošenkai tektų prisiimti visą atsakomybę dėl reformų vykdymo ir kovos su korupcija. O čia jam jau koją kiša vadinamasis „Panama papers“ skandalas dėl tariamo mokesčių slėpimo.
A.Jaceniuko vyriausybė kritikuojama dėl pernelyg vangiai vykdomų reformų. Dėl pasitikėjimo premjeru Ukrainos parlamentas balsavo dar prieš porą mėnesių, tačiau tada nuspręsta, kad jis darbą gali tęsti.
A.Jaceniukas premjeru tapo po to kai 2014-aisiais per Maidano revoliuciją šalį paliko tuometinis prezidentas Viktoras Janukovyčius. Dabar A.Jaceniuko vadovaujama „Liaudies fronto“ partija pasitiki vos 2 proc. gyventojų.