ES šalių narių kompanijoms užsiimti verslu Kryme draudžia nuo 2014 metų, kuomet Rusija atplėšė šį pusiasalį nuo Ukrainos.
Tačiau šiemet iš pradžių „Reuters“ pranešė, o netrukus „Siemens“ patvirtino, kad turi įrodymų, jog keturios šios kompanijos dujų turbinos, kurios privalėjo būti panaudotos projekte Pietų Rusijoje, iš tiesų buvo nelegaliai nugabentos į Krymą.
Vienas diplomatinis šaltinis Briuselyje naujienų agentūrai patvirtino, kad sankcijas dabar norima taikyti Rusjos energetikos minsterijos pareigūnams ir Rusijos kompanijai, atgabenusiai dujų turbinas į Krymą, – valstybės koncerno „Rostech“ įmonei „Technopromeksport“.
Praėjusią savaitę „Siemens“ Maskvos arbitraže jau pateikė ieškinį „Technopromeksport“, kaltindamas ją neteisėtu dujų turbinų nukreipimu į Kryme statomą šiluminę elektrinę. Reikalaujama turbinas grąžinti projektui, kuriam jos ir buvo skirtos.
Be to, „Siemens“ netrukus pranešė stabdantis generuojančios įrangos tiekimą Rusijos valstybės kontroliuojamoms įmonėms, įskaitant „Inter RAO“, „Gazprom energoholding“ ir „RusHidro“.
„Reuters“ žiniomis, Berlynas tikisi, kad skandalą dėl Rusijos melo pristatant „Siemens“ dujų turbinas į Krymą visų 28 ES narių atstovai Briuselyje aptars jau trečiadienį. Kad sankcijos būtų išplėstos, turi pritarti visos Bendrijos narės.