Tačiau nors gali būti, kad V.Putinas deda vilčių į dėl Europos nuovargį ir nesugebėjimą pakelti sunkumų manydamas, kad galiausiai aljansas ims eižėti, o silpniausios jo narės palūš, praėjus daugiau nei aštuoniems mėnesiams nuo Rusijos karo su Ukraina, Europos lyderiai toliau veiksmingai naudojasi kilusiais iššūkiais, kad sutvirtintų visuomenės stuburą. Europa laikosi tvirtai.
Nepaisant kai kurių spyriojimųsi ir kaprizų, viso ideologinio spektro ir viso žemyno – nuo Vakarų iki Rytų Europos, nuo Baltijos šalių ir Viduržemio jūros – vyriausybės palaiko Ukrainą ir griežtas sankcijas Rusijai.
Nors pastarosios apklausos rodo, kad visoje Europoje gyventojų parama Ukrainai šiek tiek sumažėjo, ji išlieka stipri, o Vokietijos, Prancūzijos ir Italijos – trijų didžiausių žemyno šalių – lyderiai, atrodo, yra atsparūs išoriniam ir vidiniam spaudimui artimiausiu metu, nes visose šalyse rinkimai neseniai baigėsi.
Daugelis analitikų mano, kad įsipareigojimas remti Ukrainą išliks tol, kol JAV laikysis lyderio pozicijos, tačiau respublikonų, kurių kai kurie abejoja karo kaina, pergalė vidurio kadencijos rinkimuose gali pakeisti prognozes.