Už susitarimą balsavo 358 deputatai, o prieš jį – 234. Dabar dokumentas dar bus analizuojamas Bendruomenių ir Lordų Rūmuose, o galutinis balsavimas dėl B.Johnsono siūlomų išstojimo sąlygų įvyks po kalėdinių atostogų sausio pradžioje.
Įdomu tai, kad susitarimui pritarta 124 balsų persvara. Tai reiškia, kad už „Brexit“ susitarimą balsavo ne vien toriai, naujajame parlamente turintys 80 mandatų daugumą.
Svarbu tai, kad parlamente paremta sutartimi užblokuojama galimybė pratęsti pereinamąjį laikotarpį, per kurį Jungtinė Karalystė ir ES turėtų susitarti dėl ateities santykių.
Šis laikotarpis baigsis kartu su 2020 metais. Per jį šalies ir Bendrijos ryšiai išliks daugmaž tokie patys kaip ir dabar, o abi pusės stengsis susiderėti dėl naujos išsamios sutarties, apimančios įvairiausias sritis – pradedant prekyba, baigiant saugumu ir duomenų apsauga.
ES pareigūnai jau ne kartą įspėjo, kad per 11 mėnesių susitarti be galo sunku. Bet kiti ekspertai mano, kad sėkmingos derybos įmanomos.
Sausio 31 dieną Jungtinė Karalystė turėtų tapti pirmąja istorijoje iš ES pasitraukusia šalimi nare.
Per praėjusios savaitės pirmalaikius rinkimus B.Johnsono Konservatorių partija gavo 365 mandatus 650 vietų Bendruomenių Rūmuose.
Pagrindinė opozicinė Leiboristų partija, užleidusi valdžią konservatoriams nuo 2010 metų ir krečiama vidinių konfliktų dėl Jungtinės Karalystės vietos pasaulyje, patyrė savo didžiausią pralaimėjimą nuo 1935-ųjų.
„Dabar yra metas veikti drauge kaip vienai atgaivintai šaliai, vienai Jungtinei Karalystei, kupinai atnaujinto pasitikėjimo savo nacionaliniu likimu ir galiausiai pasiryžusiai pasinaudoti dabar priešais mus esančiomis galimybėmis“, – prieš penktadienio balsavimą įstatymų leidėjams sakė B.Johnsonas.
„Tai bus padaryta. Tai baigsis. Apgailėtina pastarųjų trejų su puse metų istorija baigsis, ir mes galėsime žengti pirmyn“, – pridūrė jis.