Švedija pasiuntė karių į kovos su džihadistais misiją Malyje

Grupė Švedijos karių prisidėjo prie naujos Europos specialiųjų pajėgų misijos, kovojančios su džihadistais Malyje, penktadienį pranešė Prancūzijos kariuomenės šaltiniai.
Švedijos kariai
Švedijos kariai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Buvo įvykdytos pirmosios operacijos“, – kalbėdamas apie švedų dalinį sakė Prancūzijos kariuomenės atstovas Fredericas Barbry. Jis pridūrė, kad švedai Malyje liks iki šio mėnesio pabaigos.

Švedijos parlamentas pernai birželį leido pasiųsti iki 150 karių dalyvauti misijoje „Takuba“. Šį kontingentą gali papildyti iki 100 kitų ginkluotųjų pajėgų narių. Misijos mandatas galios iki šių metų gruodžio 31 dienos.

Švedai, remiami trijų JAV gamybos sraigtasparnių „Black Hawk“ ir medikų padalinio, buvo dislokuoti Liptako regione – neramioje zonoje netoli Malio sienų su Nigeriu ir Burkina Fasu.

Šiame regione veikia kelios džihadistų grupės, susijusios su judėjimais „al Qaeda“ ir Didžiosios Sacharos islamo valstybė (ISGS).

Naujienų agentūrai AFP pasiteiravus apie šį dalinį, Švedijos kariuomenė patvirtino, kad jis „jau turi karių tame sektoriuje“.

Švedų atvykimas yra paspirtis Prancūzijai, laikančiai 5,1 tūkst. karių Malyje, Burkina Fase, Nigeryje ir Čade, kurie prisideda prie pastangų atkurti stabilumą šiame skurdžiame regione.

Paryžius ragino partneres Europoje pasidalyti šia našta.

Švedijos kontingentas prisijungs prie karių iš Estijos ir Čekijos, vykdydamas operacijas per Prancūzijos vadovaujamą misiją, kurios tikslai – apmokyti Malio pajėgas ir veikti kartu su jomis.

Švedai atliks pagalbinį vaidmenį „Takuba“ pajėgose, šiuo metu sudarytose iš Prancūzijos ir Estijos dalinio, dislokuoto Gao, taip pat Prancūzijos ir Čekijos dalinio Menakoje, sakė pulkininkas F.Barbry.

Švedija jau iš anksčiau dalyvauja 13 tūkst. karių turinčiose Jungtinių Tautų taikos palaikymo pajėgose, dislokuotose Malyje nuo 2013 metų liepos, kai džihadistai ankstesniais metais užėmė didelę dalį šalies šiaurės.

„Takuba“ yra naujausia Prancūzijos vadovaujama tarptautinė iniciatyva Sachelio regione. Paryžius taip pat atliko svarbų vaidmenį kuriant regionines pajėgas „G5 Sahel“, sudarytas iš afrikiečių karių.

Tačiau „G5 Sahel“ susidurdavo su finansavimo ir parengties problemomis, o šių pajėgų vyriausiasis vadas neseniai išreiškė susirūpinimą, kad Prancūzija planuoja mažinti savo vaidmenį, o tai paveiktų logistikos ir aviacijos pajėgumus.

JT taikos palaikymo misijoje MINUSMA iš Europos šalių taip pat dalyvauja Jungtinė Karalystė ir Vokietija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs