Švedija priėmė pandemijos įstatymą, suteikiantį platesnius įgaliojimus taikyti karantiną

Švedijos parlamentas penktadienį priėmė pandemijos įstatymą, suteikiantį vyriausybei naujų įgaliojimų stabdyti COVID-19 plitimą šalyje, kur iki šiol būdavo kliaujamasi daugiausia neprivalomomis priemonėmis.
Stokholmas
Stokholmas / TT NEWS AGENCY nuotr.

Švedija dėl savo sprendimo neskelbti tokio karantino, koks buvo įvestas kitur Europoje, sulakė didelio pasaulio žiniasklaidos dėmesio. Vis dėlto Stokholmas pradėjo griežtinti priemones, pastaraisiais mėnesiais kilus didesnei nei tikėtasi antrai pandemijos bangai.

Sekmadienį įsigaliosiantis naujasis įstatymas sudarys sąlygas vyriausybei uždaryti kompanijas, parduotuvių centrus ar viešąjį transportą.

Vyriausybė taip pat galės riboti žmonių skaičių tam tikrose viešose vietose, kad nereikėtų skelbti bendrų suvaržymų viešiems susibūrimams.

Paklausta, kodėl toks įstatymas buvo pateiktas tik praėjus 10 mėnesių nuo epidemijos pradžios, sveikatos apsaugos ministrė Lena Hallengren sakė: „Pavasarį nematėme būtinybės.“

Transliuotojui SVT L.Hallengren pabrėžė, kad tuomet buvo matomas švedų elgesio pasikeitimo poveikis. „Tada buvo vasara, užsikrėtimo atvejų buvo mažai, o vėliau, rudenį, buvo pradėtas darbas“, – sakė ji.

Dauguma atvejų už naujų suvaržymų pažeidimus bus skiriamos baudos. Anksčiau to nebuvo galima daryti.

Kitaip nei daugelis kitų šalių, Švedija neturi įstatymų, kurie leistų vyriausybei taikos metu uždaryti visuomenę.

Sveikatos apsaugos pareigūnai taip pat tvirtino, kad kova su pandemija yra „maratonas, o ne sprintas“ ir kad priemonės turi būti tvarios ilgą laiką.

Susidūrusi su didele antra banga šalis jau lapkritį sugriežtino prevencines priemones.

Sparčiai augant užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejų skaičiui, pareigūnai paragino žmones apriboti socialinius kontaktus ir bendrauti tik su artimiausiais giminaičiais ar keliais draugais.

Lapkritį įsigaliojo daugiau kaip aštuonių žmonių viešų susibūrimų draudimas, o ketvirtadienį – rekomendacija dėvėti kaukes viešajame transporte.

Specialus pandemijos įstatymas, galiosiantis iki rugsėjo, turėjo atsirasti kovo mėnesį, bet buvo atidėtas iki sausio.

Maždaug 10,3 mln. gyventojų turinti šalis nuo pandemijos nukentėjo daug labiau nei kaimynės. Ketvirtadienį Švedija paskelbė, kad iš viso šalyje užregistruoti 482 284 COVID-19 atvejai ir 9 262 su šia liga siejami mirties atvejai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų