„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Švedija sulaukė kritikos dėl leidimo protestui, per kurį bus deginama Tora

Švedijos policija penktadienį pranešė, kad suteikė leidimą protestui, kurio metu prie Izraelio ambasados Stokholme bus deginami šventieji tekstai, o Izraelis ir žydų organizacijos tai pasmerkė.
Švedijos policija
Švedijos policija / 123RF.com nuotr.

Prieštaringai vertinama protesto akcija planuojama šeštadienį, praėjus kelioms savaitėms po to, kai prie pagrindinės Stokholmo mečetės vyras padegė kelis Korano puslapius. Pastarasis protestas sukėlė visuotinį pasipiktinimą bei pasmerkimą visame pasaulyje.

Policijai pateiktoje paraiškoje teigiama, kad demonstracija, kurios metu bus deginamos Toros ir Biblijos kopijos, yra atsakas į Korano deginimo protestą ir išreiškia paramą žodžio laisvei.

Stokholmo policija komentare naujienų agentūrai AFP pabrėžė, kad, vadovaudamasi Švedijos teisės aktais, leidimus rengti viešuosius susirinkimus išduoda žmonėms, o ne jų metu vykdomai veiklai.

„Policija neišduoda leidimų deginti įvairius religinius tekstus – policija išduoda leidimus rengti viešus susirinkimus ir reikšti nuomonę“, – sakė Stokholmo policijos atstovė spaudai Carina Skagerlind.

„Tai svarbus skirtumas“, – pridūrė ji.

Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas buvo vienas iš kelių Izraelio atstovų ir žydų organizacijų, kurie iš karto pasmerkė šį sprendimą.

„Vienareikšmiškai smerkiu Švedijoje suteiktą leidimą deginti šventąsias knygas“, – sakoma I.Herzogo pareiškime.

„Pasmerkiau Korano, šventos viso pasaulio musulmonams, sudeginimą, o dabar man skauda širdį, kad toks pat likimas laukia ir (...) amžinosios žydų tautos knygos“, – pridūrė valstybės vadovas.

Pasaulinės sionistų organizacijos pirmininkas Yaakovas Hagoelis pareiškime teigė, kad leidimo išdavimas yra ne saviraiškos laisvė, o antisemitizmas.

Birželį Švedijos policija buvo išdavusi leidimą 37 metų Salwano Momikos protestui, kurio metu jis trypė Korano kopiją ir padegė kelis jo puslapius.

Leidimas šiam protestui buvo išduotas laikantis žodžio laisvės apsaugos reikalavimų, tačiau vėliau valdžios institucijos pranešė pradėjusios tyrimą dėl agitacijos prieš etninę grupę ir pažymėjo, kad S.Momika islamo šventosios knygos puslapius degino labai netoli mečetės.

Protestuodamos prieš pastarąjį protestą, dėl kurio buvo sušauktas skubus 57 narių Islamo bendradarbiavimo organizacijos posėdis, šalys, įskaitant Iraką, Kuveitą, Jungtinius Arabų Emyratus ir Maroką, iškvietė Švedijos ambasadorius.

Švedijos vyriausybė taip pat pasmerkė sudeginimą kaip islamofobišką, kartu pažymėdama, kad šalis turi „konstitucijos saugomą teisę į susirinkimų, saviraiškos ir demonstracijų laisvę“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs