Vyras, teismo dokumentuose vadinamas Michaeliu Salonenu, taip pat pripažintas kaltu dėl kėsinimosi nužudyti. Šis kaltinimas yra susijęs su pašto paketu, kuriame buvo paslėpta bomba, pernai nusiųstu bitkoinų pardavimo kompanijai „Cryptopay“ Londone. Bomba nesprogo, niekas nebuvo sužeistas.
2017 metų rugpjūtį M.Salonenas 21 ministrui į namus nusiuntė vokus su baltais milteliais ir laiškus su perspėjimu „Netrukus būsi miręs“. Tarp šių ministrų yra premjeras Stefanas Lofvenas, vicepremjerė Isabella Lovin ir gynybos ministras Peteris Hultqvistas, rodo teismo dokumentai.
M.Salonenas panašių laiškų nusiuntė ir keliems kitiems Švedijos viešiesiems veikėjams.
Analizė parodė, kad laiškuose buvę milteliai yra nekenksmingi.
Nors teismas nustatė, kad M.Salonenas išsiuntė tuos laiškus, pripažino jį nekaltu pagal kelis kaltinimus grėsmės sukėlimu.
Šiais atvejais, įskaitant S.Lofveno atvejį, adresatai patys neatplėšė laiškų, todėl grėsmės nepatyrė, nusprendė teismas.
M.Salonenas, kuris tardymo izoliatoriuje buvo laikomas nuo gegužės, neigė, kad yra kaip nors susijęs su šiais nusikaltimais.
Švedija yra tarp skaidriausių pasaulio valstybių; joje internetu nesunkiai galima gauti informaciją apie pajamų mokesčius, namų adresus ir telefono numerius.
Renkami pareigūnai dažnai matomi viešumoje tvarkantys kasdienius reikalus, kartais – be jokios apsaugos.
Buvusi Švedijos užsienio reikalų ministrė Anna Lindh 2003 metais buvo mirtinai subadyta vienoje Stokholmo universalinėje parduotuvėje, kurioje lankėsi be asmens sargybinių, o buvęs premjeras Olofas Palme buvo nušautas 1986 metais, kai Stokholme be asmens sargybinių ėjo namo iš kino. Jo nužudymą iki šiol gaubia paslaptis.