Švedijos ir Suomijos viltys įstoti į NATO stringa – spėliojama, ką darys R.T.Erdoganas

Kai JAV prezidentas Joe Bidenas šiais metais Baltuosiuose rūmuose priėmė Suomijos ir Švedijos lyderius, jis džiugiai atsiliepė apie jų sprendimą prisijungti prie NATO po dešimtmečius buvusio neutralumo – tai buvo naujausias smūgis Rusijos prezidento Vladimiro Putino pastangoms sužlugdyti aljansą.
Ar R.T.Erdogano Turkija verta narystės NATO?
R.T.Erdoganas / „Scanpix“/AP nuotr.

Pasak J.Bideno, toji diena buvo „nepaprastai svarbi“.

Praėjo daugiau nei pusmetis. Metams baigiantis, abi Šiaurės šalys vis dar laukia, kada bus priimtos į 30 narių turintį aljansą. Dvidešimt aštuonios narės patvirtino pritariančios jų narystei, o Vengrija planuoja balsuoti kitų metų pradžioje.

Tačiau viena valstybė ir toliau prieštarauja – Turkija, kurios prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė nepritariantis planui ir, kaip Vakarų pareigūnai baiminasi, gali būti pasirengęs jį vilkinti dar keletą mėnesių.

Jei išsipildytų itin nepalankus scenarijus, jis gali visiškai blokuoti plėtrą – bloko papildymui turi pritarti visos jo narės.

Anot jų, valdingasis Turkijos lyderis ciniškai apsunkina svarbų žingsnį konfrontacijoje su Rusija, siekdamas išgauti iš NATO ir JAV nuolaidų prieš kitą pavasarį planuojamus rinkimus Turkijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis