Kaip skelbia Švedijos radijas, pasiūlymą remia visos aštuonios parlamentinės frakcijos, o socialdemokratų Annelie Karlsson pabrėžia, kad deputatai yra tokie patys darbo rinkos dalyviai, kaip ir kiti piliečiai.
„Akivaizdu, kad jiems turėtų būti taikomos tokios pat taisyklės. Iš darbuotojų tikimasi, kad jie atliks jiems skirtas užduotis ir jiems už tai bus sumokėta“, – tvirtino A.Karlsson.
Apie tai, kad Riksdago nariams paprastai mokami pilni atlyginimai, net jei jie dėl įvairių priežasčių – pavyzdžiui, dalyvavimo teismų procesuose – nesilanko posėdžiuose, Švedijoje diskutuojama jau daug metų.
Oficialiai tokios darbo pertraukos parlamento taisyklių nepažeidžia dėl paprastos priežasties – posėdžių lankymas nėra privalomas.
Tačiau dabar visos aštuonios partijos sutinka, kad toks elgesys privalo turėti pasekmes. Siūloma, kad tam tikrą dalį posėdžių per nustatytą laiką praleidžiantis deputatas turėtų grąžinti visą atlyginimą. Švedijoje parlamentarai uždirba po 70 tūkst. kronų (beveik 7 tūkst. eurų) per mėnesį.
Tikimasi, kad taisyklės būtų sugriežtintos nuo kitų metų sausio 1-osios, o sankcijos būtų taikomos tiems, kurie per trijų mėnesių laikotarpį nedalyvaus 60 proc. balsavimų.
Anot Nuosaikiųjų partijos frakcijos lyderio Tobiaso Billstromo, problema šiaip nėra didelė.
„Tačiau akivaizdu, kad vien faktas, jog kai kurie deputatai praleidžia daug posėdžių, kenkia viso Riksdago reputacijai. Taip neturi būti“, – sakė T.Billstromas.