Šis balsavimas vyko tokiu metu, kai daugelis Europos valstybių griežtina savo požiūrį į migrantus, kurių pernai į Senąjį žemyną atvyko daugiau kaip milijonas.
Pagal Šveicarijos įstatymus, rinkėjai gali priimti teisės aktų pataisas visuotiniame referendume. Kad tos pataisos būtų priimtos, joms turi pritarti dauguma kantonų, taip pat balsavusiųjų dauguma.
Pagal Šveicarijos įstatymus, rinkėjai gali priimti teisės aktų pataisas visuotiniame referendume. Kad tos pataisos būtų priimtos, joms turi pritarti dauguma kantonų, taip pat balsavusiųjų dauguma.
Kaip rodo naujausi rezultatai, gauti sekmadienio vakarą, tas pasiūlymas buvo atmestas daugumoje kantonų, o viešosios nuomonės tyrimo institutas gfs.bern prognozuoja, kad siūlomai tvarkai nepritarė 59 proc. balsavusiųjų.
Galutiniai rezultatai turėtų paaiškėti vėliau vakare.
Prieš šešerius metus per panašų referendumą daugiau kaip pusė šveicarų pritarė griežtesnėms taisyklėms, pagal kurias užsieniečiai už smurtinius ar lytinio pobūdžio nusikaltimus būtų automatiškai išsiunčiami iš šalies.
Populistinė dešinioji Šveicarijos liaudies partija (SVP), kuri kaltino parlamentą vilkinimu rengiant įstatymo tekstą ir jo per dideliu sušvelninimu, kai tas dokumentas galiausiai buvo priimtas pernai kovą, pasiūlė griežtesnes taisykles, dėl kurių buvo balsuojama sekmadienio referendume.
Tulžingomis kampanijomis prieš migrantus, Europos Sąjungą ir islamą pagarsėjusi partija reikalauja griežtesnių taisyklių ir „realaus nusikaltusių užsieniečių deportavimo“.
SVP iniciatyvai priešinasi vyriausybė, parlamentas ir visos pagrindinės politinės partijos, kurios perspėja, kad tai prieštarauja esminiams demokratijos principams.
Priėmus griežtesnį įstatymą, padaugėtų nusikaltimų, kuriuos reikėtų taikyti užsieniečiams automatiškai išvaryti iš Šveicarijos, net jeigu tai yra nusižengimai, paprastai baudžiami trumpu įkalinimu ar baudomis.
Taip pat teisėjas nebeturėtų teisės atšaukti deportavimą asmenims, kuriems tai sukeltų „sunkių asmeninių sunkumų“.
Peticiją prieš tokį dešiniųjų siūlymą pasirašė daugiau kaip 50 tūkst. įžymybių.
Šveicarai sekmadienį taip pat balsavo dėl įvairių kitų klausimų, įskaitant pasiūlymą iškasti naują automobilių eismo tunelį po Gotardo perėja Šveicarijos Alpių centrinėje dalyje.