„Manau, kad būtų gerai, jei abi pusės pagalvotų apie savo atsakomybę, apie tai, ar jos nori šį procesą tęsti, ar ne “, – pasakė jis žurnalistams Ženevoje.
Kalbėdamas paskutinę antrojo derybų rato dieną, L.Brahimi pažymėjo, kad nuo pat pradžių derybas kaustė abipusiai kaltinimai dėl smurto Sirijoje, ir apgailestavo, kad pažangos nebuvo pasiekta.
„Aš labai, labai, labai atsiprašau“, – sakė jis.
L.Brahimi vis dėlto nurodė, kad abi pusės bent susitarė dėl būsimų derybų darbotvarkės – jeigu jos įvyktų – praėjusią savaitę šito jiems nesisekė padaryti.
„Galiausiai mes sutarėme dėl darbotvarkės. Tačiau mums dar reikia sutarti, kaip mes imsimės tos darbotvarkės, – sakė jis ir pridūrė: – aš labai tikiuosi, kad trečiasis ratas bus“.
Opozicija primygtinai siūlo, kad per derybas reikia tartis dėl laikinosios vyriausybės be prezidento Basharo al-Assado kūrimo.
Tuo tarpu valdančiojo režimo atstovai užsispyrę tvirtina, kad B.al-Assado postas nediskutuotinas, ir atsisako diskutuoti apie bet ką, išskyrus „terorizmą“, kuriuo kaltina opoziciją ir jos rėmėjus užsienyje.
L.Brahimi šeštadienį pasakė, kad sugrįžusios, jei taip bus, į trečiąjį derybų ratą šalys pirmiausia kalbėtų apie smurtą ir terorizmą, paskui apie laikinąjį valdymo organą, po to apie valstybės institucijas ir galiausia, visos tautos susitaikymą ir visaliaudinius debatus.