Visuomenę sukrėtęs nusikaltimas buvo įvykdytas 2017 metų liepą, kilus ginčui dėl žemės. Kaukėti užpuolikai įsiveržė į vietos lyderio namus pietinėje Krabio provincijoje ir paėmė jo šeimos narius įkaitais, surakino juos antrankiais ir užrišo jiems akis.
Laukdami, kol grįš kaimo seniūnas Worayuthas Sanlangas, užpuolikai įkaitus laikė kelias valandas. Tada jie vadui ir septyniems jo šeimos nariams paleido kulkas į galvą.
Dar trys žmonės buvo sužeisti, bet išgyveno. Tarp jų yra moteris, kuri, kulkai perskrodus ausį, apsimetė negyva.
Teismas nurodė, kad žudynių motyvas buvo ginčas dėl žemės tarp kaimo seniūno ir pagrindinio užpuoliko, Surikfato Bannopwongsakulo.
„Visuomenę sukrėtė, kad šeši kaltinamieji iš pistoletų nušovė visas aštuonias aukas, tarp kurių buvo moterų ir mergaičių, ketverių, aštuonerių, 11 metų amžiaus“, – sakoma nuosprendyje, kuris buvo perskaitytas Krabio provincijos teisme.
Nors mirties bausmė Tailando įstatymuose vis dar numatoma, nuo 2009 metų ji nebuvo įvykdyta jokiam kaliniui.
Nužudymų panaudojant šaunamuosius ginklus Tailande įvykdoma gana dažnai, šalyje tokių ginklų nesunku gauti. Žmogžudysčių motyvai dažnai būna kerštas, „reputacijos sužlugdymas“ ir verslo ginčai.
Vis dėlto, nors smulkūs ginčai neretai tampa kruvini, masinės žudynės yra retos.
Worayutho Sanlango šeimos žudynes išgyvenusi aukų giminaitė Anchalee Booterb sveikino nuteistiesiems skirtas bausmes.
„Taip, aš patenkinta, bet net jei mirties bausmės jiems bus įvykdytos, mano giminaičių tai nesugrąžins“, – sakė ji transliuotojui „Channel 9“.