Tailande vyras įkalintas už šalies karalių pašiepiančių kalendorių pardavinėjimą

Tailando teismas dvejiems metams įkalino vyrą, pardavinėjusį satyrinius kalendorius su geltonais guminiais ančiukais, prokurorų teigimu, rodančius nepagarbą karališkajai šeimai.
Geltona guminė antis – anksčiau vykusių antivyriausybinių protestų Tailande simbolis
Geltona guminė antis – anksčiau vykusių antivyriausybinių protestų Tailande simbolis / „AP“/„Scanpix“

2021 metų kalendoriuje buvo pavaizduoti guminiai ančiukai, kuriais, Bankoko teismo sprendimu, buvo siekta pašiepti Tailando karalių, saugomą vienų griežčiausių pasaulyje įstatymų dėl lese majeste – valdančiojo valstybės vadovo orumo įžeidimo.

Tailande už tokius pažeidimus gresia iki 15 metų įkalinimo bausmė.

Pirminė 26-erių Narathornui Chotmankongsinui antradienį paskirta bausmė buvo trejų metų laisvės atėmimas už kalendorių pardavinėjimą populiariame prodemokratiniame „Facebook“ puslapyje „Ratsadon“, pranešė organizacija „Thai Lawyers for Human Rights“ (TLHR).

„Tačiau bausmė buvo sušvelninta iki dvejų metų laisvės atėmimo be lygtinio paleidimo po to, kai kaltinamasis davė svarstymui naudingus parodymus“, – pareiškime teigė teisininkų grupė, dirbanti su daugybe tokio pobūdžio bylų.

Geltoni vonios žaislai atsitiktinai tapo 2020-ųjų prodemokratinių protestų judėjimo simboliu, demonstrantams naudojus dideles pripučiamas antis, kad apsisaugotų nuo policijos ašarinių dujų ir vandens patrankų.

Demonstracijose greitai ėmė dominuoti guminių paukščių atributika – nuo kepurių iki plaukų segtukų.

Pastaraisiais metais šioje Pietryčių Azijos valstybėje vis dažniau atsigręžiama į lese majeste įstatymus, o nuo 2020-ųjų, pasak TLHR, kaltinimai jų pagrindu pareikšti daugiau nei 200 žmonių.

Žmogaus teisių gynimo organizacija „Human Rights Watch“ (HRW) teigė, kad minėtasis teismo sprendimas „rodo, jog Tailando valdžios institucijos dabar bando bausti už bet kokią veiklą, kuri, jų nuomone, įžeidžia monarchiją“.

„Ši byla siunčia žinią visiems tailandiečiams ir visam likusiam pasauliui, kad Tailandas vis labiau tolsta nuo demokratijos, kurioje gerbiamos teisės, o ne artėja prie jos“, – sakė HRW Azijos padalinio direktorė Elaine Pearson.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs