Ši žinia buvo paskelbta politikei nepasirodžius teisme, galėjusiame pasiųsti ją už grotų dėl aplaidumo, ir Aukščiausiajam Teismui išdavus jos arešto orderį.
Tūkstančiai buvusios premjerės šalininkų, kuriuos skaičiumi pranoko saugumo pajėgos, nuo ankstaus ryto laukė galimybės pamatyti pirmąją Tailando premjero postą užėmusią moterį, tačiau ji nepasirodė.
Vienas aukšto rango partijos pareigūnas naujienų agentūrai AFP pareiškė, kad „jos tikrai čia nebėra, dabar ji greičiausiai Singapūre“.
Panašu, kad Yingluck Shinawatra pasekė savo brolio Thaksino Shinawatra'o, kuris taip pat pabėgo į užsienį, pavyzdžiu.
Tailandas yra smarkiai susiskaldęs į Shinawatra'ų ir jų politinės bazės, kurią sudaro daugiausia neturtingi kaimų gyventojai, stovyklą ir rojalistų bei armijos elitą, kuris nekenčia Shinawatra'ų klano ir atsisako užleisti valdžią demokratinėms vyriausybėms.
Dramatiškų įvykių kupiną penktadienį ekspremjerė nepasirodė teisme, kuriame ji kaltinama dėl aplaidumo, susijusio su svarbia ryžių subsidijavimo politika. Jai gresia kalėjimas iki 10 metų ir draudimas visam gyvenimui dalyvauti politikoje.
Yingluck vyriausybė buvo nušalinta per 2014 metų karinį perversmą.
Dramatiškų įvykių kupiną penktadienį ekspremjerė nepasirodė teisme, kuriame ji kaltinama dėl aplaidumo, susijusio su svarbia ryžių subsidijavimo politika. Jai gresia kalėjimas iki 10 metų ir draudimas visam gyvenimui dalyvauti politikoje.
„Jos advokatas sakė, kad ji serga ir prašo atidėti sprendimą ... Teismas netiki, kad ji serga ... ir nusprendė išduoti arešto orderį“, nes baiminasi, kad ji gali pabėgti iš šalies, sakė pirmininkaujantis teisėjas, kuris nuosprendžio paskelbimą atidėjo iki rugsėjo 27 dienos.
Kiek anksčiau kitą bylą nagrinėjęs teismas paskelbė nuosprendį vienam Y.Shinawatra vyriausybės ministrui, skirdamas jam 42 metų laisvės atėmimo bausmę už korupciją.
Chuntos lyderis Prayutas Chan-O-Cha neigė ką nors žinantis apie ekspremjerės buvimo vietą, tačiau nurodė „sustiprinti“ pasienio punktų kontrolę. Tuo tarpu jo dešinioji ranka Prawitas Wongsuwongas neatmeta galimybės, kad Y.Shinawatra galėjo pabėgti per kaimyninę Kambodžą.
Vienas pavardės nenorėjęs skelbti šaltinis ekspremjerės partijoje „Pheu Thai“ naujienų agentūrai AFP sakė, kad iš Tailando ji pabėgo trečiadienį. Pasak jo, „neįmanoma, kad ji būtų pabėgusi kariškiams neuždegus žalios šviesos“.
Šeimos tradicija
Yingluck brolis Thaksinas Shinawatra'as, kuris taip pat yra dirbęs premjero poste, 2008 metais pabėgo iš Tailando prieš tai, kai buvo nuteistas dvejus metus kalėti dėl kyšininkavimo.
Šis į politiką patraukęs telekomunikacijų verslo magnatas, kuriam anksčiau priklausė Mančesterio futbolo klubas, nuo to laiko taip ir negrįžo. Tailandas panaikino jo pasą.
Shinawatra'ų politinė dinastija daugiau kaip dešimtmetį išsilaikė Tailando politikos arenoje, nepaisant dviejų perversmų, kruvinų protestų, bylų lavinos ir turto konfiskavimų.
Th.Shinawatra'as turi namus Dubajuje, Londone, Honkonge ir Singapūre, ir manoma, kad keliaudamas naudojasi Juodkalnijos pasu.
Shinawatra'ų politinė dinastija daugiau kaip dešimtmetį išsilaikė Tailando politikos arenoje, nepaisant dviejų perversmų, kruvinų protestų, bylų lavinos ir turto konfiskavimų.
Thaksinas išlieka varomoji jo partijos jėga ir apsukrus politinis manipuliatorius.
Tačiau ekspertai sako, kad, jeigu ir brolis, ir sesuo tikrai pabėgo iš šalies, jų dominavimas Tailando politinėje arenoje baigėsi.
„Tai yra Shinawatra'ų ir „Pheu Thai“ partijos pabaiga politikoje“, – pareiškė Puangthong Pawakpan, Bankoko Čulalongkorno universtiteto Tailando politikos ekspertė.
„Pabėgus dviems šeimos nariams, šeima netenka politinio teisėtumo“, – sakė ekspertė ir pridūrė, kad Yingluck išvykimas būtų naudingas Tailando chuntai, kuri baiminasi, kad patekusi į kalėjimą ji savo šalininkų būtų laikoma politine kankine.
Milijardieriai ir generolai
Shinawatra'ų šeimos klanas iškilo 2001 metais, kai į valdžią atėjo milijardierius Thaksinas.
Jis davė impulsą ekonomikos augimui ir ėmėsi didžiausio masto nepasiturinčiųjų socialinio aprūpinimo schemos per visą Tailando istoriją.
Tačiau Thaksino kritikai jį kaltino naudojantis politine valdžia savo verslo interesams tenkinti.
Tačiau Thaksino kritikai jį kaltino naudojantis politine valdžia savo verslo interesams tenkinti.
Jį iki šiol smerkia Bankoko rojalistų elitas, tačiau garbina neturtingi kaimo gyventojai.
2006 metais Thaksinas Shinawatra'as neteko valdžios per karinį perversmą ir pabėgo iš šalies.
Shinawatra'ų klanas, kuris neturtingiesiems, ypač šalies šiaurėje ir šiaurės rytuose, dalydavo dosnius pažadus dėl didesnės gerovės ir geresnių galimybių užtikrinimo, paprastai sugebėdavo mobilizuoti didžiules minias savo šalininkų, vadinamų „raudonmarškiniais“ Jos išeidavo į gatves, vos sumažėjus šeimos politiniam autoritetui.
Tačiau chuntai per trejus griežto valdymo metus pavyko užgniaužti pasipriešinimą kariškiams.
Dabar šalies demokratinės galimybės atrodo gana miglotos, juolab kad chunta yra parengusi naują konstituciją, kuria sustiprinama armijos įtaka dabartinėje šalies vyriausybėje ir po rinkimų.
Kiti rinkimai Tailande turėtų įvykti jau kitais metais, tačiau jų data jau ne kartą buvo perkelta.