Tailando lyderis nurodė policijai imtis griežtų priemonių prieš protestuotojus

Tailando premjeras Prayutas Chan-O-Cha ketvirtadienį nurodė saugumo agentūroms imtis griežtų priemonių prieš protestuojančius demokratijos šalininkus.
Temos: 2 Tailandas Protestas

Šis įsakymas buvo duotas praėjus kelioms dienoms po to, kai policija panaudojo ašarines dujas ir vandens patranką prieš mitinguotojus Bankoke.

Tailandą nuo liepos krečia jaunimo vadovaujami protestai, kuriuose reikalaujama priimti naują konstituciją ir aidi beprecedenčiai raginimai reformuoti itin įtakingą monarchiją. Protestuotojai siekia Prayuto Chan-O-Cha atsistatydinimo.

Antradienį prie parlamento vykę protestuojančių demokratijos aktyvistų ir užkietėjusių monarchijos šalininkų susirėmimai žymėjo didelį priešpriešos paaštrėjimą. Per susirėmimus buvo nušauti šeši žmonės.

Trečiadienį maždaug 20 tūkst. žmonių susirinko į mitingą Bankoko pagrindiniame prekybiniame rajone, o protestuotojai prieš monarchiją nukreiptais grafičiais apipaišė Tailando nacionalinės policijos būstinės sienas.

Buvęs kariuomenės vadas Prayutas Chan-O-Cha, atėjęs į valdžią per 2014 metų pučą, ketvirtadienį paskelbė pareiškimą, kuriame įspėjo protestuotojus, kad jiems bus atsakyta su visa įstatymų galia.

„Padėtis negerėja. Tikėtina, kad konfliktas augs ir bus daugiau smurto“, – sakė jis.

„Nieko nedarant... gali nukentėti šalis ir labiausiai branginama institucija“, – įspėjo premjeras, turėdamas galvoje monarchiją.

Pasak Prayuto Chan-O-Cha, vyriausybė ir saugumo agentūros turi „imtis aktyvesnių metodų“ ir taikytis visas įstatymų numatytas priemones.

Tai gali reikšti, kad bus keliama daugiau bylų pagal griežtus įstatymus dėl šmeižto, saugančius karališkąją šeimą nuo bet kokios kritikos.

Karalius Maha Vajiralongkornas birželį paprašė vyriausybės suspenduoti įstatymų dėl valdovo įžeidimo taikymą, tačiau žmogaus teisių aktyvistai sako, kad esama virtinės kitų teisės aktų, kuriuos valdžia gali panaudoti prieš demokratijos šalininkus.

Paklaustas, ar vyriausybė suteikia leidimą policijai kelti bylas dėl valdovo įžeidimo, atstovas Anucha Burapachaisri to neatmetė.

„Protestuotojai turėtų paisyti visų įstatymų. Aiškiai nenurodome, ar bus taikomi kažkokie konkretūs įstatymai“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Tailando valdžios viršūnėje esantį karalių Mahą Vajiralongkorną tvirtai remia kariškiai ir šalies verslo elitą sudarantys milijardieriai. Karališkąją šeimą palaiko ir daugiausia vyresnio amžiaus, konservatyvių pažiūrų tailandiečiai.

Šią savaitę įstatymų leidėjai svarstė įvairius pasiūlymus, susijusius su konstitucijos keitimu. Visgi dauguma jų nenumato jokių monarchijos reformų.

VIDEO: Pripučiami ančiukai Tailando protestuotojams atstojo skydus – simboliškai gynėsi nuo vandens patrankų

Trečiadienį įstatymų leidėjai sutarė išnagrinėti dvi iniciatyvas dėl „konstitucijos rengimo asamblėjos“, atmesdami didesnio masto pakeitimus numačiusius teisės aktų projektus dėl karališkosios šeimos vaidmens peržiūrėjimo ir Senato sudėties keitimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai