Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Taivanas paskelbė išgyvenimo karo metu instrukcijas

Taivano kariuomenė antradienį išleido instrukcijas civiliams, kaip pasirengti galimai Kinijos invazijai, kur rasti slėptuves nuo bombų, kokių atsargų sukaupti.
Taivano kariai per pratybas
Taivano kariai per pratybas / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Kinijos komunistų partija niekada nekontroliavo savarankiško Taivano, bet vis tiek laiko jį savo teritorijos dalimi ir žada kada nors jį susigrąžinti, prireikus – jėga.

Pekino režimo žvanginimas ginklais suintensyvėjo valdant prezidentui Xi Jinpingui. Rusijos invazija Ukrainoje taip pat pakurstė nuogąstavimus, kad Kinija vieną dieną gali įvykdyti savo grasinimus aneksuoti salą.

Taivano kariuomenės 28 puslapių vadove pateikiama informacija „plačioji visuomenė gali naudotis kaip gairėmis per karinę krizę ar stichinę nelaimę“, internetu vykusioje spaudos konferencijoje sakė Gynybos ministerijos atstovas Sun Li-fangas.

Tokį vadovą kariškiai išleido pirmą kartą.

Remiantis panašiomis Švedijos ir Japonijos rekomendacijomis, jame nurodoma, kaip per mobiliųjų telefonų programėles susirasti slėptuvę nuo bombų, ką daryti ekstremalios situacijos atveju, kaip atskirti oro pavojaus sirenas.

„Vadovas skirtas visuomenei, kad ji geriau pasirengtų dar prieš karą ar stichinę nelaimę“, – sakė ministerijos Visuotinės gynybos mobilizacijos agentūros pareigūnas Liu Tai-yi.

Leidinyje yra informacijos apie svarbiausius išgyvenimo įgūdžius per antskrydžius, didelius gaisrus, sugriuvus pastatui, dingus elektrai, įvykus stichinei nelaimei.

„Tikimės, kad visuomenė galės iš anksto pasidomėti, kur yra slėptuvės“, – pridūrė jis.

Agresyvesnė Kinijos pozicija suteikė postūmį diplomatiniam Taibėjaus rėmimui ir paskatino surengti saloje Vakarų pareigūnų vizitų.

Taivanas karine jėga toli gražu neprilygsta Kinijai, tačiau ši kalnuota sala būtų sunkus iššūkis bet kuriai kariuomenei.

Pernai Taivanas suintensyvino rezervininkų parengimo režimą, ėmė pirkti daugiau karinės įrangos, tokios kaip lėktuvai ir priešlaivinės raketos.

Sala taip pat galvoja pratęsti privalomąją karinę tarnybą iki vienų metų. Šiuo metu visi šaukiami vyrai turi išeiti keturių mėnesių pagrindinio karinio parengimo kursą.

Kitaip nei Pietų Korėja, Filipinai ir Japonija, Taivanas neturi sąjungininkės sutarties su Jungtinėmis Valstijomis.

Vašingtonas išlieka pagrindinis Taivano ginklų tiekėjas, bet laikosi „strateginio nevienareikšmiškumo“ politikos, tad Kinijai nėra aišku, ar invazija išprovokuotų atsaką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?