„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 04 06 /07:11

Taivano lyderė po sutikimo Kalifornijoje jaučiasi dėkinga, Kinija pagrasino atsaku

Taivano prezidentė padėkojo už trečiadienį įvykusį susitikimą su JAV Atstovų Rūmų pirmininku Kevinu McCarthy, sakydama, kad tai rodo, jog jos sala nėra izoliuota tarptautinėje arenoje, tačiau Pekinas netrukus pagrasino ryžtingu atsaku.

Tsai Ing-wen, kurią Kalifornijoje pasveikino vyriausiasis respublikonų atstovas, sakė, kad Jungtinėse Valstijose buvo šiltai sutikta abiejų partijų politikų.

„Jų buvimas ir tvirtas palaikymas vėl užtikrina Taivano žmones, kad nesame izoliuoti ir nesame vieni“, – sakė ji žurnalistams buvusio JAV prezidento Ronaldo Reagano prezidentinėje bibliotekoje netoli Los Andželo esančiame Simi Valyje.

Taivano lyderės vizitas Kalifornijoje techniškai yra tarpinė stotelė po jos kelionės į Lotynų Ameriką, kur ji aplankė dvi valstybes – Gvatemalą ir Belizą – iš mažėjančio oficialių diplomatinių Taivano sąjungininkų būrio.

Nors demokratiškas Taivanas jau daugiau kaip 70 metų yra valdomas savarankiškai, Kinija salą laiko savo teritorijos dalimi ir yra pažadėjusi vieną dieną jį užimti, prireikus – jėga.

Pekinas, laikydamasis „vienos Kinijos“ principo, nepritaria jokiems oficialiems Taibėjaus ryšiams su kitomis šalimis, ir netrukus po to, kai Tsai Ing-wen ir K.McCarthy kartu pasirodė prieš kameras, davė atsaką.

„Reaguodama į labai klaidingus slapto Jungtinių Valstijų ir Taivano susitarimo veiksmus, Kinija imsis ryžtingų ir veiksmingų priemonių nacionaliniam suverenitetui ir teritoriniam vientisumui apsaugoti“, – pareiškė šios šalies užsienio reikalų ministerija.

Ramesnė reakcija

Po savo pažado ryžtingai reaguoti į Taivano prezidentės susitikimą su K.McCarthy Kinija ketvirtadienį į vandenis aplink salą pasiuntė karo laivus.

Pekinas ne kartą įspėjo abi šalis, kad susitikimas neturėtų įvykti, ir likus kelioms valandoms iki derybų vandenyse netoli Taivano dislokavo lėktuvnešį.

Ketvirtadienio rytą Taivano nacionalinės gynybos ministerija pranešė, kad salą nuo žemyninės Kinijos skiriančiuose vandenyse aptikti dar trys karo laivai.

Pasak ministerijos, kovos su povandeniniais laivais sraigtasparnis taip pat kirto salos oro gynybos identifikavimo zoną (ADIZ).

Po to, kai praėjusių metų rugpjūtį saloje apsilankė K.McCarthy pirmtakė Nancy Pelosi, Kinija aplink Taivaną surengė visų laikų didžiausias oro ir jūrų pajėgų pratybas. Tuomet vandenyse ir danguje ji dislokavo karo laivus, raketas ir naikintuvus.

Kinijos reakcija į Tsai Ing-wen susitikimą su K.McCarthy iki šiol buvo daug ramesnė.

Ketvirtadienio rytą Kinijos pietryčiuose esančioje Pingtano saloje, kurioje yra Liaudies išvadavimo armijos bazė ir kuri laikoma arčiausiai Taivano esančiu žemyninės Kinijos tašku, nebuvo jokių papildomų karinio aktyvumo požymių.

Praėjusiais metais po N.Pelosi vizito naujienų agentūros AFP žurnalistai Pingtane matė raketų paleidimus ir kariuomenės sraigtasparnių skrydžius virš salos.

VIDEO: Taivano lyderė JAV dėkojo už tvirtą palaikymą, netrukus po to – Kinijos atsakas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“