Praėjus trims dienoms po Lai Ching-te prisaikdinimo, kariniai laivai ir naikintuvai apsupo Taivaną per pratybas, kuriomis, Kinijos teigimu, buvo tikrinamos galimybės užgrobti salą, kurią ji laiko savo teritorijos dalimi.
Savo inauguracinėje kalboje Lai Ching-te pažadėjo ginti Taivano demokratiją ir laisvę, o Pekinas pareiškė, kad tai buvo pasisakymas už Taivano nepriklausomybę.
Antradienį lankydamasis oro pajėgų bazėje Hualiano rytuose, Lai Ching-te pasidžiaugė kariais už jų sunkų darbą reaguojant į Kinijos karines pratybas.
„Dirbkime kartu ir toliau sunkiai dirbkime, kad mūsų šalis taptų saugesnė“, – sakė jis.
„Visi budi 24 valandas per parą, kad galėtų vykdyti oro patruliavimo misijas [...]. Visi broliai ir seserys savo tvirtu ryžtu ir puikiais koviniais įgūdžiais demonstruoja savo kovinius oro pajėgumus ir saugo mūsų oro erdvę“, – pridūrė jis.
Lai Ching-te taip pat lankėsi kariuomenės bazėje, kur stebėjo, kaip artileristai demonstruoja haubicos užtaisymą ir sviedinių paleidimą.
Pastaraisiais metais Kinija padidino karinį ir politinį spaudimą Taivanui, o jos kariniai laivai, dronai ir karo lėktuvai beveik kasdien aptinkami aplink salą.
Antradienį Taivano gynybos ministerija pranešė, kad per pastarąją parą buvo aptikti trys Kinijos kariniai lėktuvai ir 11 karinių jūrų pajėgų ir pakrančių apsaugos laivų, o pirmadienį pranešta apie 21 lėktuvą ir 15 laivų.
Ekspertai sako, kad tai „pilkosios zonos taktika“, nereiškianti aiškių karo veiksmų, bet skirta Taivano kariuomenei sekinti.