Kaip skelbia interneto portalas „Vima Orthodoxias“, per akciją vienas iš talibų aktyvistų, žvelgdamas į kamerą, iškėlė į viršų rodomąjį pirštą. Leidinys pažymi, kad šis gestas, reiškiantis nedalomą Dievo vienovę (tauhidą), laikomas būdingu islamo teroristams.
Liepos 10 dieną Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pasirašė įsaką, kuriuo Šv. Sofijos muziejui Stambule buvo grąžintas mečetės statusas.
Istorinėje Stambulo dalyje įsikūręs ir į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas objektas buvo pastatytas kaip krikščioniškos Bizantijos imperijos katedra, bet vėliau buvo paverstas mečete, Osmanų imperijai 1453 metais užkariavus Konstantinopolį.
Valstybės Taryba – turkų aukščiausios instancijos administracinis teismas – liepos 10 dieną vienbalsiai panaikino 1934 metais šiuolaikinės Turkijos įkūrėjo Mustafos Kemalio Ataturko priimtą sprendimą paversti šį pastatą muziejumi. Teisėjai nutarė, kad jis buvo įregistruotas kaip mečetė nuosavybės dokumentuose.
Po dviejų savaičių soboras buvo atvertas musulmonų maldininkams. Šis žingsnis įsiutino krikščionių bendruomenę ir dar pablogino Turkijos įtemptus santykius su NATO sąjungininke Graikija.