Šios derybos yra antroji, itin svarbi taikos sutarties dalis, kurią JAV ir Talibanas pasirašė vasario mėnesį Dohoje.
Vašingtonas stiprino spaudimą tiek afganų vyriausybei, tiek Talibanui, kad jie pradėtų savo derybas, per kurias turi būti nuspręsta, koks gali būti Afganistanas po karo, kaip bus saugomos moterų ir mažumų teisės ir kaip nuginkluoti ir integruoti dešimtis tūkstančių ginkluotų kovotojų, palaikančių kurią nors pusę.
JAV patarėjas saugumo klausimais Robertas O'Brienas praėjusią savaitę ilgai kalbėjosi telefonu su Afganistano prezidentu Ashrafu Ghani. Amerikiečių pareigūnai taip pat spaudė Pakistaną raginti Talibaną sėsti prie derybų stalo.
Nuolatiniai atidėliojimai dėl mainų kaliniais – 5 000, laikomų Afganistano vyriausybės, ir 1 000 Talibano nelaisvėje – trukdė pastangoms pradėti Afganistano vidaus derybas.
Rugpjūčio pabaigoje į Pakistaną atvyko delegacija, kuriai vadovavo Talibano politinio biuro vadovas ir vasario derybų su Jungtinėmis Valstijomis vyriausiasis derybininkas mula Abdul Ghani Baradaras. Nors buvo atskleista nedaug jo susitikimų su Pakistano pareigūnais detalių, manoma, kad jis buvo raginamas pradėti Afganistano vidaus derybas.
Kadangi daugelis Talibano lyderių tarybos narių gyvena Pakistane, Vašingtonas spaudė Islamabadą panaudoti savo įtaką, kad derybos tęstųsi. Pakistano ministras pirmininkas Imranas Khanas ne kartą yra sakęs, kad nori, jog prasidėtų taikos derybos, ir kad karinis sprendimas Afganistanui yra neįmanomas.
Pranešama, kad Pakistano pareigūnai antrą kartą susitiko su A.Gh.Baradaru penktadienį, o po to jis grįžo į Dohą prašydamas greitai pradėti Afganistano taikos derybas.
JAV ir Afganistano pareigūnai sakė norintys, kad prieš derybas su Talibanu sumažėtų smurto lygis, tačiau talibai teigia, kad paliaubos gali prasidėti tik prasidėjus deryboms.
Pagal Vašingtono susitarimą su Talibanu, mainais į pradėtas derybas ir kitus įsipareigojimus JAV pajėgos žada pasitraukti iš Afganistano po beveik 20 metų trukusio karo. Karių išvedimas buvo vienas iš Donaldo Trumpo pažadų per 2016 metų JAV prezidento rinkimų kampaniją.
Jau prasidėjęs karių išvedimas priklauso ne nuo vidaus Afganistano derybų sėkmės, bet labiau nuo Talibano prisiimtų įsipareigojimų kovoti su teroristinėmis grupėmis ir užtikrinti, kad Afganistanas negalėtų būti panaudotas pulti Ameriką ar jos sąjungininkes.