Biografijoje M.A.Mansooras vadinamas „nenuilstančiu šventuoju kariu“, „puikiu klausytoju“ bei „civilių gyventojų gynėju“. Neabejoja, kad taip bandoma sustiprinti talibų lyderio įvaizdį, grupuotei vis labiau silpstant ir baiminantis „Islamo valstybės“ konkurencijos.
M.A.Mansooras, pasak biografijos rašytojų, „turi natūralias lyderio ir vedlio savybes“. Skelbiama, kad didžiausias naujojo vado pasiekimas buvo Afganistano aviacijos ir oro uostų atgaivinimas talibų režimo valdžios metais (1996-2001 m.).
Pabrėžia kuklumą
„Jam patinka vilkėti kuklius, švarius ir laisvus rūbus ... Jis vengia ekstravagancijos“, – rašoma 5 tūkst. žodžių aprašyme.
Jam patinka vilkėti kuklius, švarius ir laisvus rūbus ... Jis vengia ekstravagancijos.
„Jam patinka ne kalbėti pačiam, o klausytis kitų žmonių“, – pasakojama apie 1968 m. Kandaharo mieste gimusį M.A.Mansoorą, kurį dar mokykloje užklupo sovietų invazija.
Teigiama, kad naujasis talibų vadas pasižymėjo ir mūšio lauke, kur du kartus buvo sunkiai sužeistas sovietų ir Afganistano oficialiosios valdžios armijos. Jam priskiriamas „šešėlinio Kandaharo gubernatoriaus“ titulas.
Kaltina šnipinėjimu
Tiesa, biografijoje nutylimas ir faktas, iškilęs iškart po naujojo Talibano vado inauguracijos. Afganistano viceprezidento Abdulo Rashido Dostumo teigimu, M.A.Mansooras 2001 m. buvo sučiuptas Afganistano pajėgų ir tapo jo asmeniniu šnipu talibų gretose.
Tas pats Mansooras, kuris mums suteikdavo informaciją? Kaip jis dabar gali būti jų lyderiu?
„Tas pats Mansooras, kuris mums suteikdavo informaciją? Kaip jis dabar gali būti jų lyderiu?“, – išjuokdamas naująjį vadovą pastebėjo A.R.Dostumas.
Teigiama, kad M.A.Mansuras buvo Pakistane nukautų vadų Mullah Obaidullah ir Mullah Baradaro padėjėju.
Buvusio vado šešėlyje
M.A.Mansooras naujuoju vadu buvo išrinktas po to, kai patvirtinta žinia apie ilgamečio talibų lyderio Mullah Omaro mirtį. Neoficialiais duomenimis, naujojo vado rinkimui priešinosi M.Omaro brolis ir sūnus, tačiau didžioji dauguma parėmė M.A.Mansoorą.
Biografijoje teigiama, kad pats naujasis lyderis nekėlė savo kandidatūros, o jį siūlė kiti – grupuotės atstovai ir dvasiniai lyderiai.
Biografijoje teigiama, kad pats naujasis lyderis nekėlė savo kandidatūros, o jį siūlė kiti – grupuotės atstovai ir dvasiniai lyderiai. Tiesa, jo iškilimą lėmė ne pasiekimai, o eilė skausmingų smūgių ir pagrindinių vadų žūtys.
Kaip ir jo pirmtakai, M.A.Mansooras beveik nesirodo viešumoje, o išplatintos nuotraukos parodo tik juoda vešlia barzda ir tamsiu rūbu išsiskiriantį vyrą. Manoma, kad M.A.Mansooras aktyviai priešinsis taikos su dabartine Afganistano valdžia deryboms.